Ana Sayfa Güncel Direnen Kale Kayış işçileriyle dayanışmayı büyütüyoruz

Direnen Kale Kayış işçileriyle dayanışmayı büyütüyoruz

İstanbul Silivri’de bulunan Kale Kayışları Fabrikası’nda çalışan yaklaşık 150 işçi kötü çalışma koşullarına, işçi sağlığı, iş güvenliği önlemlerinin yetersizliğine ve sendikalaşma nedeniyle artan baskılara karşı 6 Mart’ta iş bırakarak direnişe geçti.

Bugüne kadar 3 işçinin iş cinayetinde yaşamını yitirdiği fabrikada çalışan ve iş kazası geçirmeyen işçi neredeyse yok. Ağır kimyasallarla çalışan fabrikada pek çok işçi astım, bronşit, koah hastalıklarına yakalandı. Çalışırken ölmek istemiyoruz diyerek direnişe geçen işçilerin direnişi 100 günü aştı.

Direnişçi işçilere: “tüm servetimi harcayıp sizi mahvedeceğim, burada barındırmayacağım” diyen Kale Kayış patronu, bildik yöntemlerle Petrol-İş Sendikası’nın bakanlıktan aldığı yetkiye itiraz ile vakit kazanarak, işçileri maddi olarak sıkıştırarak direnişi kırmaya çalışıyor.

Bizler çalışırken ölmemek, sakatlanmamak, meslek hastalıklarından sürünmemek için direnen Kale Kayış işçilerinin haklı direnişini sahipleniyoruz. Patronun maddi tehditlerine karşı işçilerin yalnız ve çaresiz olmadığını göstermek için tüm işçi ve emek dostlarını Kale Kayış işçilerinin mücadelesini sahiplenmeye, direnen işçilerle dayanışmaya çağırıyoruz.

SEN DE EKMEĞİNİ DİRENEN İŞÇİLERLE BÖLÜŞ

Direnen işçilerle dayanışmak için ihtiyaç listesinde bulunan malzemeleri aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. Malzeme gönderemiyorsanız ve direnen işçilerle dayanışma içinde olmak istiyorsanız telefon hattımız üzerinden hesap numarası bilgisini sizinle paylaşabiliriz.

Umut-Sen / Çerkezköy

İHTİYAÇ LİSTESİ

Ayçiçek yağı, Zeytin yağı, Pirinç, Mercimek, Bulgur, Kuru Fasulye, Un, Toz-Küp Şeker, Domates Salçası, Makarna, Zeytin, Çay, Tuz

İLETİŞİM

Alo Umut-Sen: 0552 286 56 36
Whatsapp: 0552 286 5636
Twitter: Umut_Sendikasi
Facebook: guvencesizlersendikasi
Instagram: umutseningucundur
E-Posta: [email protected]

Adres:
Umut-Sen Çerkezköy Koordinasyon Merkezi
Gazi Osman Paşa Mahallesi Sezer Sokak No:11/13, 59500 Çerkezköy / Tekirdağ

kale kayış dayanışma
İlgili İçerikler

Son Eklenenler