Ana Sayfa Güncel Babacanlar Kargo'da işçi ve sendika düşmanlığı protesto edildi

Babacanlar Kargo’da işçi ve sendika düşmanlığı protesto edildi

Gaziantep’te bulunan Babacanlar Kargo firmasında hiçbir güvenceye sahip olmadan yıllardır çalışan 9 işçi TÜMTİS’e üye olduktan sonra darp edilerek işten atılmıştı. 5 Eylül’den bu yana direnişte olan işçiler bugün direniş alanında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gaziantep’te Babacanlar Kargo’da TÜMTİS’e üye olduktan sonra işten atılan 9 işçinin 5 Eylül’den bu yana  direnişleri sürüyor. Direniş ile ilgili TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk ile yaptığımız söyleşide Öztürk, Suriyeli işçilerin kölelik şartlarında çalıştırıldığının üzerinde dururken direnişçi işçilerin taleplerini ise şu şekilde özetlemişti:

” Yaklaşık 10 gündür işçiler orada bekliyorlar. Talepleri ise net; İşlerine geri dönmek, kuralsız çalışmaya son verilmesi ve sendikal hakkın işveren tarafından tanınması.”

babacanlar kargo-tümtis2

Bugün direniş alanına giden TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk, Genel Sekreter Gürel Yılmaz işçilerle birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirerek Babacanlar Kargo patronlarını işçi ve sendika düşmanlığını son vermeye çağırdı.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler