spot_img
spot_img
Ana SayfaGüncelTekgıda-İş: En küçük saldırıda genel greve gideriz!

Tekgıda-İş: En küçük saldırıda genel greve gideriz!

Tekgıda-İş Sendikası 16. Olağan Genel Kurul Sonuç Bildirgesi’ni yayımladı. Bildirgede, kıdem tazminatına yönelik değişiklikler karşısında “genel grev” ilan edeceklerini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde 16. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiren Tekgıda-İş Sendikası, Türk-İş’ten ayrılma kararı aldıkları toplantının sonuç bildirgesini yayımladı.

Tekgıda-İş, ülkedeki ekonomik, siyasi ve toplumsal değişikliklere dikkat çeken bildiride içinde bulunduğumuz ekonomik krizde işçi sınıfının bir sorumluluğunun bulunmadığına ve krizin faturasının emekçiye çıkartılmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Hükümetin kıdem tazminatında yapmak istediği değişikliklere ilişkin olarak kıdeme dair en küçük saldırıda “genel greve” gideceklerini duyurarak “Örgütlü olduğumuz tüm işyerlerinde işi durduracak, en yakın fabrika çalışanları ile buluşmak üzere işyerlerini terk edeceğiz. Emekçinin haklarının tırpanlanarak sermayeye kaynak oluşturmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Ayrıca Genel Kurul’da sendikanın Türk-İş’ten ayrılması kararı alındı, kararın uygulaması konusunda ise Yönetim Kurulu yetkilendirildi. Genel Başkan Mustafa Türkel, Aralık ayında gerçekleştirilecek Türk-İş Genel Kurulu’na kadar süreci izleyeceklerini bildirdi.

Tekgıda-İş’in sonuç bildirgesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

spot_img
İlgili İçerikler

Son Eklenenler