Ana Sayfa Haber Grev dalgası büyüyor: Adularya işçileri direniş safına katıldı

Grev dalgası büyüyor: Adularya işçileri direniş safına katıldı

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde bulunan Adularya Enerji Üretimi ve Madencilik A. Ş Yunus Emre Termik Santrali işçileri aylardır maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile greve başladı.

Beypazarı Güncel haberine göre; Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde bulunan Adularya Enerji Üretimi ve Madencilik A. Ş Yunus Emre Termik Santrali işçileri aylardır maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile greve başladı.
Çoğunluğu Ankara Beypazarı ilçesinde ikamet eden işçilerin bulunduğu Yunus Emre Termik Santrali’ne 15 Temmuz sonrası soruşturmalar kapsamında kayyum atanmış, kayyum atandıktan sonra çalışan 1200 işçiye düzenli maaş verilmemişti.
3,5 aylık maaşlarını alamayan işçiler, bu gece greve başladı. 00:00 / 08:00 vardiyası işçileri üretime girmedi. Gündüz vardiyasındaki işçilerle birlikte tertip alanında toplanan Adularya işçileri maaşları ödeninceye kadar fiili greve devam edeceklerini bildirdi.
İşçilerin yayınladığı bildiri ise işçi düşmanı patronların nasıl hak gasbında bulunduklarını ve sarı sendika Türkiye Maden İşçileri Sendikası’nın buna ortak olduğunu gözler önüne koymaktadır.  Maden işçileri Soma’da, Zonguldak’ta, Murgul’da, Adularya’da ve diğer işyerlerinde bağımsız, kendi öz örgütlülüğüyle işçi demokrasinin hakim olduğu bir sendikal yapılanma içerisine girmek ve mücadeleyi örmek zorundadır. Bu mevcut bürokratik, sarı sendikalara karşı verilecek bir mücadele anlamına da gelmektedir ve kaçınılmazdır.
İlgili İçerikler

Son Eklenenler