Ana Sayfa Dev Turizm İş Dev Turizm-İş'te Genel Merkez yöneticilerinin görevden el çektirilmeleri hukuka aykırı bulundu

Dev Turizm-İş’te Genel Merkez yöneticilerinin görevden el çektirilmeleri hukuka aykırı bulundu

Dev Turizm-İş yönetimi; başta Genel Kurul Başkanı Mustafa Yahyaoğlu ve Genel Sekreter Muzaffer Koç olmak üzere keyfi ve kişisel menfaatlere dayalı bir anlayışla, haksız ve hukuksuz tasfiyeleri ile kamuoyuna yansımıştı. Yönetim tarafından hukuksuz ve usulsüz görevden el çektirilen 3 yöneticinin açmış olduğu davaya Yahyaoğlu ve ekibi itiraz etmişti. Eş Başkan Didem Erkıvanç Türkay, Örgütlenme Daire Başkanı Ali Karabudak ve Eğitim Daire Başkanı Barış Bergil’in kendileri ile ilgili alınan disiplin kurulu kararının iptali için açtıkları davanın bugün Antalya 5. İş Mahkemesi’nde görülen duruşmasında; disiplin kurulu kararı hukuka aykırı bulunarak iptal edildi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nda (Dev Turizm İş) sendikası bir süredir sendika yöneticilerinin hukuksuzca tasfiyesine, sendika üyeliği kabul edilmeyen işçilerin isyanına, yöneticilerin kadın üyelere saldırılarına, ‘tek adam zihniyeti’nin yerleşik hale getirilme çabasına, genel kurulda hukuksuz uygulamalara sahne oluyor.

Antalyasolu.org sitesinde yer alan habere göre; yönetimden hukuksuzca el çektirilen Eş Başkan Didem Erkıvanç Türkay, Örgütlenme Daire Başkanı Ali Karabudak ve Eğitim Daire Başkanı Barış Bergil‘in kendileri ile ilgili alınan disiplin kurulu kararının iptali için açtıkları davanın bugün görülen duruşmasında disiplin kurulu kararı hukuka aykırı bulunarak iptal edildi.

Söz konusu sitede İnan Yücesoy tarafından kaleme alınan yazıda, ” Mustafa Yahyaoğlu ve şürekası hukuka aykırı diyerek iptal edilen karara dayanarak genel merkez yöneticilerini dışarda tutarak sendika kongre süreçlerini örgütlemiştir. Üç Genel Merkez yöneticisinin karar süreçlerinde yer almadığı tüm kararlar geriye dönük olarak hukuksuzdur” vurgusu yapıldı.

 

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler