Ana Sayfa Güncel İş kazası geçirdi, işveren tarafından tehdit edildi: Mahkeme yine ertelendi

İş kazası geçirdi, işveren tarafından tehdit edildi: Mahkeme yine ertelendi

Çorlu’da Yeşildağ Geri Dönüşüm Merkezi’nde çalışan Zafer Döngeri 2 sene önce bir iş kazası geçirdi. Geçirdiği iş kazası sonucunda vücudunda ileri derecede hasar oluşan Döngeri, çalışmaya devam edemezken hukuksal süreci de 2 senedir tamamlanmadı. Mahkeme sürerken işveren Kadir Yeşildağ ve Umut Özgür Yeşildağ’ın da asılsız suçlamalarına maruz kaldı. İşveren Döngeri’ye hırsızlık yaptığı şeklinde iftira atarken tanıklar işveren aleyhine ifade verdi. 

Zafer Döngeri yaşadığı şu şekilde anlattı;

Yaklaşık 2 sene önce bir iş kazası geçirdim. Deponun çatısından içeri düştüm. Mağdur oldum. Davalar sürüyor ancak son dava olacaktı yine ertelendi. Kaymaklık 700 lira maaş veriyor onunla geçiniyorum, çalışamıyorum. Eşim de çalışamıyor. Çocukluğundan beri kalbinde delik olduğu için çalışamadı. Bazen temizliğe falan gidiyor. Ben 6 tane operasyon geçirdim. Sağ tarafımı komple bilek, kalça kemiği falan komple kırdılar.

Geri Dönüşüm Merkezi’nde yevmiyeli işçi olarak çalışan Döngeri, işe girdiğinde sigortasının yapılacağını söylemelerine rağmen yapılmadığını ve malulen emekli olması hakkı olmasına rağmen bunun da sürekli askıya alındığını söyledi.

Geri Dönüşüm Merkezi’ne girdim malzemeleri temin ettim, dedim işe başlamadan önce sigortamı yaparsınız diye. Ben sigortam yapıldı diye biliyorken meğer yapmamışlar. 5. İş günü deponun çatısından aşağı düştüm ve kimse yoktu. Kendi imkanlarımla ambulansı aradım. Çorlu Devlet Hastanesine gittik ancak onlar da bu ameliyatı yapamayacaklarını söylediler. Ağır bir ameliyattı ve İstanbul’dan hastane bakmam gerektiğini söylediler. Tekirdağ’da Tıp Fakültesi’nin bana verdiği rapor %33 ve 93 senesinden beri sigortalıyım. Beni normalde malulen emekli yapmaları gerekirken yapmıyorlar. 1. Heyete girdim. Raporum şu an en az %10-15 eksik ve bunu da kendileri biliyorlar. Sanırım şu an mahkemelik olmamdan ötürü yapmıyolar. 25 senedir sigortalıyım, 3 tane çocuğum var, evim kira.Normal de aşamanın son davası olması gerekiyordu ancak hakim istanbuldan bir belge bekliyormuş. O belge de hala gelmedi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler