Ana Sayfa Güncel Zonguldak Çaycuma'da ücretleri patron tarafından gasp edilen tekstil işçileri adalet arıyor

Zonguldak Çaycuma’da ücretleri patron tarafından gasp edilen tekstil işçileri adalet arıyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde faaliyet gösteren tekstil fabrikasında çalışan 50 işçi 3 aydır maaşlarını alamadıkları için adliye önünde bir araya gelerek patrondan şikayetçi oldu.

Adliye önünde açıklama yapan işçilerden Yasuman Akça: “2015 yılında işe girdim. 3 ay sonra sorunlar başladı. İŞKUR’lu yaptılar, sonra sigortasız yaptılar. 2018 yılından sonra sigortalı başlattılar.  O zamandan beri maaşlarımız iki üç ayda bir yada yarım yarım ödenmeye başlandı. Her dediklerini yapıyoruz. Tarih veriyorlar ödemiyorlar. Mesaj atıyoruz, yine cevap alamıyoruz. 2017 yılından beri böyle devam ediyor. En son yaptığımız görüşmede bize maaşlarımızı ödeneceğini ama işe devam etmemizi istediler. Süreç hakkında bir bilgimiz yok. Yasal bir yolu varsa kendilerinden şikâyetçi olacağız” diye konuştu.

İşçilerden Arif Güneş ise: “Herkes çoluk çocuk okutuyor. Ben başkasından borç alıp yurda çocuğumu verdim. Patronlar son model arabalar ile geziyor. İşçilere gelince mi para yok? Kendisi yalandan mağduru oynuyor” dedi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler