Ana Sayfa Güncel Kale Kayış'ta yaklaşık 150 işçi üretimi durdurdu

Kale Kayış’ta yaklaşık 150 işçi üretimi durdurdu

İstanbul Silivri’de bulunan Kale Kayış fabrikasında işçiler makineleri kapatarak üretimi durdurdu. Yaklaşık 150 işçi fabrika önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Düşük ücretlere ve ağır çalışma koşullarına karşı bir yıl önce Petrol-İş Sendikasında örgütlenmeye başlayan Silivri’deki Kale Kayış fabrikası işçileri, çoğunluğu sağlayarak Çalışma Bakanlığı’na yetki belgesi için başvuruda bulundu. Ancak işveren fabrikada işçiler üzerinde yoğun baskı kurmaya başladı ve çoğunluğa itiraz etti. İşverenin itiraz etmesiyle işçiler fabrikada makineleri kapattı.

Dün geceden itibaren vardiya değişimiyle üretimi durduran yaklaşık 150 işçi, fabrika önünde bekleyişlerini sürdürüyor. “İşverenin avukatlarıyla görüştük, taleplerimizi ilettik. Bize geri dönüş yapmalarını bekliyoruz” diyen Petrol-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Ümit Ormancı işçilerin taleplerini anlattı ve “İşçilerin onurlu çalışmasını istiyoruz. Sosyal haklarının iyi olmasını, ailelerine çocuklarına daha iyi bakabilmeleri için taleplerimizi dile getirdik” ifadelerini kullandı.

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler