Ana Sayfa Güncel İhbarcı Güvenlik-Sen yöneticilerinden yeni skandal: Direnişçi işçileri ihraç için disipline veriyorlar!

İhbarcı Güvenlik-Sen yöneticilerinden yeni skandal: Direnişçi işçileri ihraç için disipline veriyorlar!

DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen yöneticilerinin, üyeleri hakkında cumhurbaşkanına hakaret ettikleri suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunması kamuoyuna yansımıştı. 

2 haftalık bir sessizliğin ardından fiyasko bir açıklama yayınlayan yöneticiler, ihbarcılık suçlarını “Şikayet ettik  ama sonra vazgeçtik.” diyerek örtmeye yeltendiler. Kamuoyuna yansıyan haberlerde, Güvenlik-Sen içinde Güvenlik- Sen İşçi Meclisleri olarak bilinen ve yönetimin daha önceki yolsuzluklarını da ortaya çıkaran ve bu ihbarcı, yağmacı anlayışla mücadele eden işçiler bir açıklama yayınlayarak yöneticilerin derhal istifalarını talep etmişlerdi.

Güvenlik-Sen yöneticileri koltuklarından vazgeçmek yerine bu kez de Çorlu Sio Automotive’de güvenlik işçişi olarak çalışırken sendikalı oldukları ve kadro talepleri sebebiyle işten atılan ve direnişe başlayan işçileri sendikadan ihraç etmek üzere disipline verecekleri ortaya çıktı. Güvenlik-Sen İşçi Meclisleri bunun üzerine bir açıklama yayınlayarak bu üç ihbarcı yönetici gibi düzenin bütün unsurlarına karşı mücadeleye devam edeceklerini şu sözlerle ifade etti:

“Güvenlik-Sen’in ihbarcı yöneticileri Saray’ın taktikleriyle ilerlemeye devam ediyor. Görevlerinden istifa edeceklerine, Türkiye’de özel sektördeki ilk özel güvenlik direnişi olan SİO Automotiv direnişini başlatan arkadaşlarımız Işık Demir Dahi ve Uluç Gavazoğlu’nu sendikadan ihracı için disipline vereceklerini tarafımıza ilettiler. Ayrıca Güvenlik-Sen’in disiplin kurulunu sendika aleyhine paylaşım yapan herkesi tasviye edecekleri bir mekanizmaya dönüştüreceklerini de eklediler. Hırsızlık, ihbarcılık ardından, eylem kırıcılık ve tasviyeciliğe de cüret ettiler. Tekrar sendika yönetimindeki bu 3 kişiyi derhal istifaya çağırıyoruz, gerekli organların bunu sağlamadığı her an suça ortak olduklarını söylüyoruz. İşe geri iade ve kadro mücadelesi için başlattığımız mücadelenin, bu üç ihbarcı yönetici gibi düzenin bütün unsurlarına karşı devam edeceğini kararlılık ile duyururuz.”

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler