Ana Sayfa Haber Seçilmiş temsilcilerin görevine son veren Memiş Sarı kaybetti Garip Karatay kazandı

Seçilmiş temsilcilerin görevine son veren Memiş Sarı kaybetti Garip Karatay kazandı

Geçtiğimiz yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan güvenlik işçilerinin bağlı olacağı Genel İş İzmir 9 nolu şube kuruluş toplantıları sırasında işyeri temsilcisi Garip Karatay ile DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı tartışma yaşadı. Tartışmada demokratik işleyişi hatırlatan işçilere sinirlenen sarı sendikacı Memiş Sarı, 2 no’lu şubeden karar aldırarak seçilmiş temsilci Garip Karatay’ın temsilciliklerini düşürmüş ve disiplin kuruluna sevk etmişti. Memiş Sarı bununla da yetinmemiş Garip Karatay’a tehditler savurarak “Seninle görüşeceğiz! Haddini bildireceğiz, burnun sürtecek” gibi saldırgan ifadelerde bulunmuştu.

İZBB güvenlik işçisi Garip Karatay, sendika içi muhalefeti bastırmaya yönelik tutuma karşı açtığı davayı kazandı. Dava sonucunda, bu hukuksuz ve antidemokratik cezaların iptali ve temsilcilik görevinin iadesine karar verildi.

Genel İş yöneticileri iyi biliyorlar ki işçiler artık yapılanları sessizce kabul etmek istemiyor ve bunun için de kendi iç mücadele odaklarını örmeye çalışıyorlar. Bu durumun kendilerini rahatsız ettiği ve susturma çabaları aşikar. Ancak bu çabalar birçok yerde yaptıkları usulsüz ve kendi tüzüklerine aykırı uygulamaları ile ortaya çıkmakta ve daha çok gündem konusu olmakta. Tıpkı Güvenlik İşçilerinin temsilcisini usulsüz görevden almalarının hem hukuk nezdinde hem de kamuoyu nezdinde ellerine bulaşması gibi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler