Ana Sayfa Güncel Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu: Sendikalar aidat alan ticari...

Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu: Sendikalar aidat alan ticari örgütlere dönüştü

Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu twitter hesabı üzerinden bir değerlendirmede bulundu.  Değerlendirmesini sizinle aynen paylaşıyoruz:
Yemek Sepeti İşçileri sendikamızda örgütleniyor, üye oluyor. Bu süreçte karşılaştığımız sorunlardan birisi de sarı-gangster sendikacılığın ihanetlerinin sınıf içerisinde yarattığı tahribatlar. İşçi sınıfının kendi ekonomik mücadele örgütlerine, sendikalara yabancılaşması…
Sendikaların giderek işçi sınıfı dışında işçileri üye yapan, göstermelik sözleşmelerle bazı haklar alan ve bunun karşılığında aidat alan ticari örgütlere dönüşmesi. Ayda 100 bin liraya kadar aylık ücret, 4 yılık dönem için 400-500 bin liraya varan alınan hizmet ödenekleri…
Sendikamız Nakliyat-İş Tüzüğünde bu duruma karşı alınan iki önlem var. Birincisi sendika aidatlarının işçinin elden sendikasına vermesi. Bu güne kadar hayata geçiremediğimiz bu ilkeyi önümüzdeki dönemlerde hayata geçireceğiz.
Bir diğer ilkemiz sendika yöneticilerinin ücretlerinin ortalama işçi ücreti olması. Sendika Genel Başkanı olarak aylık ücretim 3970 lira. 4 maaş tutarı ikramiye ve AGI ile birlikte aylık ücretim 5510 lira. 10 yıldan bu yana emekli maaşı alma hakkım var. Hem sendikada aylık ücret alıp hem de emekli maaşı almayı anlayış olarak doğru bulmadığım için de emekli olmuyorum.
Mücadeleye devam. İşçi sınıfımız, sermaye sınıfına ve onlarla işbirliği içerisinde olan sarı sendikacılığa mücadele edecek ve kazanacak!
İlgili İçerikler

Son Eklenenler