Ana Sayfa İşçiler Yazıyor İşçiler yazıyor: "İşin cinsiyeti olmaz, ustası olur" sloganı altında bizi köle yerine...

İşçiler yazıyor: “İşin cinsiyeti olmaz, ustası olur” sloganı altında bizi köle yerine koydular

2021 senesinden beri Kadın Ustalar şirkerinde Hepsiexpress adına picker olarak görev almaktayım ve aktif olarak hala çalışıyorum. İşe girdiğim günden beri Kadın Ustalar şirketi ile ilgili birçok sorunla karşılaştım.

Şirketimiz bize mola saatlerinde oturabileceğimiz bir yer vermedi. Yağmurlu ve soğuk havalarda dışarıda beklemek zorundaydık. Bazen arabalı kurye arkadaşlarımızın bagajında 6 arkadaşımızla kendi imkanlarımızla oturuyorduk.

Motorlu kurye arkadaşlarımızın da yağmurda kolonların altında ekipmansız bir şekilde ıslanıyorlardı. Defalarca kez bunu dillendirdik, bildirimde bulunduk ancak asla yardımcı olmadılar. İşe girdiğim günden beri sadece bir kere maaşım, yemek ve prim ücretim tam zamanında yattı. Onun haricinde maaş, yemek ve primlerim hep eksik ve gecikmeli yatırıldı. Aldığımız asgari ücret ikiye bölünüp verildi çoğu zaman ve bizi mağdur ettiler. 4 aydır ise yemek ve prim ücretimiz yatmıyor.

Ayın başında yatması gereken maaşlar 20’sinde yatıyor. Şirkette tek muhattabımız var o da sürekli “bilgim yok” diyor bizi oyalıyor, kendileri için zaman kazanıyor. tüm bu zorluklara rağmen ben hala işimi en iyi şekilde yapıyorum. Taşeronluğunu yaptığımız Hepsiexpress’e de bu durumu defalarca anlattık ancak asla çözüm üretmediler.

Bu iki şirket kadın istihdamına değer ve önem verdiklerini söyleyip “işin cinsiyeti olmaz, ustası olur” sloganı altında bizi köle yerine koyarak asla haklarımızı vermediler.

Hepsiexpress, CarrefourSA ve Kadın Ustalar bu üç kurumdan hakkımı istiyorum. Biz kadınlar olarak sadece emeğimizin ve haklarımızın karşılığını istiyoruz.

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler