Ana Sayfa Güncel Aroma grevi 15. gününde: İşçiler bayramda tüm emek dostlarını fabrika önüne çağırıyor

Aroma grevi 15. gününde: İşçiler bayramda tüm emek dostlarını fabrika önüne çağırıyor

Bursa’da yer alan Aroma fabrikasında işveren ile sendika arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamasının ardından greve başlayan Aroma işçileri bayramda da fabrika önünde olacak.

Aroma meyve suyu firmasının iki fabrikasında  Türk İş’e bağlı Tekgıda-İş Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamış ve Gürsu’da bulunan fabrikaların önüne “Bu iş yerinde grev vardır” pankartı açılmıştı. Her iki fabrikada çalışan toplam 290 işçi 17 Ağustos’tan bu yana 15 gündür grevde. Bayramın ikinci günü fabrika önünde kurban keserek bayramlaşma yapılacağını söyleyen işçiler tüm emek dostlarını da fabrika önüne çağırıyor.

Evrensel’de yer alan habere göre ilk defa bayramı fabrika önünde karşılayacağını söyleyen bir işçi; “İçimde hem mutluluk var hem de burukluk. İnsanın hakkına sahip çıkması her koşulda bunun için mücadele etmesi güzel ve mutluluk verici bir durum. İlk grevin ve bu grevinde ilkleri yaşıyorum. Mesela bayramı fabrika önünde karşılamak gibi. Ama bir yanım da buruk çünkü ailemle daha mutlu bir bayram karşılamak isterdim. Anlaşma sağlansaydı hepimiz için çok güzel olacaktı ve bayram bizim için daha bir tatlı olacaktı. Ama olsun bu bayram da bizim kısmetimize fabrika önünde direnmek düşmüş. Vermiş olduğumuz mücadelede gururluyuz ve yanlış bir şey yapmıyoruz. Yanlış yapan işçisinin hakkını vermemek için direnen patron” dedi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler