Ana Sayfa İşçiler Yazıyor Seyhan Belediye başkanı greve destek veren işçileri sürgüne gönderdi

Seyhan Belediye başkanı greve destek veren işçileri sürgüne gönderdi

28 Şubat, Seyhan Belediyesi tarihinde yerini kara bir gün olarak almıştır. 28 Şubat tarihi, tüm emekçi kardeşlerimizin büyük bir çaba, muazzam bir inanç ve eşi görülmemiş bir kararlılıkla ortaya koydukları iradeye kan doğranan talihsiz bir gündür. 28 Şubat tarihi, halkın belediyesi için ve inandığı tüm değerler uğruna gecesini gündüzüne katmış, her şeyinden fedakarlık yapmış 4 arkadaşımızın greve destek verdikleri gerekçesiyle ile sürgüne gönderildikleri tarihtir.

Bu bir Sürgün kararı olmanın ötesinde, kendisine ait olanı, yani hakkını almaya çalışan Seyhan Belediyesi işçilerinin gönlünde açılmış acısı tarifsiz bir yara, Umutla kurdukları hayalleri Pervasızca yok sayma ve bir tek kişinin tüm Belediye çalışanları üzerine kurmaya kalktığı bir hegemonyadır.

Unutulmasın ki gerek seçim zamanı, gerekse seçimden sonra Seyhan Belediyesi işçileri, zamanından, ekmeğinden, aşından, çoluğundan, çocuğundan, hastasından, komşusundan vazgeçerek, fedakarlık ederek daha mutlu yarınlar için mücadele etmiştir. Fakat sürgüne gönderilmiş arkadaşlarımızın nezdinde tüm Seyhan Belediyesi işçileri, verilen sürgün kararlarıyla hakarete uğratılmış, emekleri yok sayılmıştır.

Biz, özellikle sosyal demokrat ve Atatürkçü gençler olarak yol göstericiliğine inandığımız Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Akif Kemal Akay’ı layık olduğu makama oturtmak için ne gerekiyorsa yaptık. Kendisine saygımız her zaman sonsuz, inancımız tamdır fakat bilinsin ki Seyhan Belediyesi halkındır. Seyhan Belediyesi, emektir, mücadeledir, terdir, sevgidir, aşktır, hoşgörüdür, dayanışmadır ama asla bir komutanlık değildir. Belediye işçisi kimsenin emir eri değildir. Dahası Seyhan Belediyesinde hiçbir müdür-amir bir komutan değildir.

Tüm işçilerin her şeyi olan grev kararına yönelik yapılan her hareket suçtur. Grev kırıcılığı bir suçtur. Belediyemiz meclis üyelerine ve Adanalı halklara sesleniyoruz. Seyhan belediyemizin böyle bir suçla anılmasına müsaade etmeyiniz, sesinizi yükseltiniz.

Uyarıyoruz!!! Adana tarihine kara bir leke olarak kazınmak üzeresiniz. Adana halkı sizi asla affetmez, affetmeyecektir.

Kalenden burayı dikenli görüyorsan karışma öyle bırak. Bizim gönlümüzde ise burası bir laledir, gül, papatya ya da zambak. Kavgamız seninle değil, derdimiz hakkımız olanı almak. Dilimizdeki belki sana küfürdür ama bizim en sevdiğimiz türküdür, halktır ve hak.

Seyhan Belediyesi işçisi

İlgili İçerikler

Son Eklenenler