Patron şiddeti: 2 otel çalışanı darp edildi

0

İstanbul Sirkeci’de bulunan Messeret Palace Otel Patronu İlhan Balkan 30 Euro çalmakla suçladığı iki işçiyi darp edip kod29 ile işten çıkartmak ile tehdit etti.

Messeret Palace Otel’de iki senedir çalışmakta olan işçiler patronların çağrısı üzerine görüşmeye gitti. Patron İlhan Balkan 30 Euro bedelindeki kahvaltı bedelinin müşteriden alınmadığını ve bu yolla oteli zarar ettirdiğini iddia ettiği iki işçiyi önce hırsızlıkla suçladı sonrasında iş kanununda yer alan 29.maddeden “ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranış” sebebiyle tazminatlarını ödemeden işten çıkartmak ile tehdit etti. Suçlamaları redden işçiler patron ile gerçekleştirdikleri görüşme ile ilgili “30 Euro’luk kahvaltı bedelinin müşteriden alınmadığını iddia ederek otel işletmesini zarara uğratmakla suçlandık. Hakkımda yapılan ağır ithamlarla birlikte bu konuşmanın iyi yönde gitmeyeceğini anlayıp odadan dışarı doğru yol alırken, hırsızlıkla suçlayıp 25. maddeden bizi işten çıkartacağını söyledi” dedi.

Görüşme odasından ayrılmak isteyen işçilere de kollarından tutarak zorla engelleyen patron, otelden ayrılmak üzere olan işçilerin önce arkasından çıkıp hırsız diye bağırdı ardından da otel müdürü ile birlikte iki işçiyi yumruklayarak darp etti.

Otel önünde bulunan vatandaşların müdahalesi ile olay yerinden ayrılan otel işçileri, darp raporu alarak karakolda ifade verdi.

 

Kaynak: Patronların Ensesindeyiz Platformu

Share.

Comments are closed.