Nuriye ve Semih için Dayanışma Platformu 23 Temmuz’da Ankara’ya çağırıyor

0

Bugün Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 134. günü. İki eğitimcinin açlıklarının 76.gününde ev baskını ile tutuklanmasının ardından ve  açlık grevinin kritik eşiği aşmış olmasıyla birlikte kurulan Nuriye ve Semih için Dayanışma Platformu eylemlerine ve çağrılarına devam ediyor.

Platform açlığın 100. gününden başlayarak her Cuma saat 19:30’da İstanbul Kadıköy Süreyya Operası önüne eylem çağrısı yapıyor ve yapmaya devam ediyor. Yüzlerce insanın, demokratik kitle ve emek örgütlerinin katıldığı bu eylemlerde Süreyya Operası önünden Kadıköy Khalkedon Meydanına yürünerek bir basın açıklaması ile Nuriye ve Semih için acil talepler dile getiriliyor.

ankara

 

Platform rutin İstanbul Kadıköy eylemlerinden sonra 23 Temmuz Pazar günü saat 12:30’da Ankara Güvenpark’a çağrı yaptı. Bu eylemle Nuriye ve Semih’in taleplerini kitlesel bir biçimde duyurulması planlanıyor.

Eyleme pek çok emek ve demokrasi örgütü katılacağını açıklarken, Yüksel direnişçileri de 23 Temmuz’da Güvenpark’ta olacaklarını açıkladı ve çağrıyı yineledi.

Share.

Comments are closed.