gününde

KHK ile işten atılan Celep: AVON, BOMİ ve Netlog’da nasıl direndiysek öyle direniriz!

0

Umut-Sen Koordinatörü ve Koop-İş Sendikası iş yeri temsilcisi Betül Celep arkadaşımız, yayınlanan son KHK ile İstanbul Kalkınma Ajansı’nda uzman olarak çalıştığı işinden atıldı.

679. 682 ve 681 nolu üç yeni KHK yayınlandı. Kararnameyle binlerce kişi kamudan ihraç edildi. FETÖ bahane edilerek yapılan ihraçlar esas olarak solcuları, muhalifleri hedef alıyor. Geçtiğimiz dönem yayınlanan KHK ile İstanbul Kalkınma Ajansı’ndaki işinden atılan Umut-Sen gönüllüsü ve o dönem iş yeri temsilcisi olan Aslı Silahdaroğlu’ndan sonra bir diğer koordinatör arkadaşımız Betül Celep işten atıldı. Uzun yıllardır kadın ve sınıf mücadelesinde aktif görev alan, bir beyaz yakalı olarak mavi yakalı işçilerin mücadelesine emek veren Celep ihracı, ”İktidarın OHAL’i işçilere, muhaliflere, devrimcilere ilan ettiğini zaten söylüyorduk. Binlerce insan sorgusuz sualsiz, soruşturmasız bir KHK ile işinden ediliyor. Korku dağları aşmış, bunu görüyoruz” dedi.

e76b93ef-df41-43b8-906e-023a47132efe‘AVON, BOMİ ve Netlog’da nasıl direndiysek, KHK’lara ve Kalkınma Ajansı’na da öyle direniriz!’

Taşeron işçilerin mücadelesini ve direngenliğini hatırlatan arkadaşımız, ”AVON, BOMİ ve Netlog’da nasıl direndiysek, KHK’lara ve Kalkınma Ajansı’na da öyle direniriz. Kadınlar, -mavi yaka beyaz yaka fark etmez- işçiler bu zalimliği mücadele ederek, direnerek aşacaktır. Buna gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

Share.

Comments are closed.