Carrefour’da çalışan işçiler: Vaka sayıları artıyor, işçiler çalıştırılmaya devam ediyor

0

Carrefour mağazalarında korona vakaları artmaya devam ediyor. Umut-Sen’e ulaşan işçiler CarrefourSA Beylikdüzü Marmarapark mağazasında çalışan 5 işçide COVID-19 pozitif çıktığını, hastalanan arkadaşlarının karantinaya alındığını ancak geri kalan işçilerin aynı şekilde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. İşçiler durumla alakalı bir metin kaleme aldı.

Metni sizinle paylaşıyoruz:

Merhabalar,

Bizler, Türkiye’nin önde gelen sermaye patronlarından Sabancı grubun hazine sandığında bulundurduğu Carrefour işçileriyiz. Günlerdir mağazalarda çıkan korona vakalarının sayısının gün geçtikçe artmasının ardından Gebze ve Esenyurt depolarında sıçraması işçileri endişelendirmekte ve işçiler hâlâ çalıştırılmaya devam edilmektedir. İdealtepe, Sefaköy, Beylikdüzü, Türkbükü ve Bahçelievler gibi mağazalarda sermayenin doymak bilmeyen para hırsı bitmiyor, tükenmiyor ve şirkette örgütlü olan Türk-İş’e bağlı Tezkoop-İş Sendikası duyarsızlığını bir kere daha kanıtlamış oldu.

Zaten Genel Başkanın acizce, rica minnet patronlardan işçi çıkartmayın sözleri üyeleri şaşırtmamış, sendikanın niyetini belli etmiştir.

Masadan kalkarak artistlik yapmaya benzemez sınıf mücadelesi. Bu zor günlerde bile sendikanın sorgusuz sualsiz bir şekilde 20 işçi temsilcisini keyfe keder atamayla değiştirmesi, tutarsızlığını, samimiyetsizliğini bir kere daha göstermiş oldu bizlere. İşçi sınıfının cesareti ve öfkesi ile birleşerek yakanızı bırakmayacak.

Yaşasın sınıf dayanışması.

Carrefoursa’dan mücadeleci işçiler

Share.

Comments are closed.