Ataşehir Belediyesi işçilerinden açıklama: Sendika yöneticilerinin zorbalığına boyun eğmeyeceğiz!

0

Ataşehir Belediyesi’nde çalışan ve DİSK/Genel-İş Sendikası’na üye işçiler İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube yöneticilerinin temsilcilik seçimi konusunda işçilerin iradesini hiçe sayan tutumlarına karşı sosyal medya hesapları üzerinden bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiri şu şekilde;

İŞÇİLER OLARAK SENDİKA YÖNETİCİLERİNİN ZORBALIKLARINA BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

Ataşehir Belediyesi’nde çalışan ve DİSK/Genel-İş Sendikası’na üye işçiler olarak, bağlı bulunduğumuz sendikamızın İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube yöneticilerinin temsilcilik seçimi konusunda işçilerin iradesini hiçe sayan tutumlarına müsade etmeyeceğiz!.
Uzun süredir üyesi olduğumuz sendikamızı çalışanların gözünde itibarsızlaştıran ve işçilerin sorunlarına karşı yönetici sorumluluğundan uzak şekilde zorbaca tutumlar sergileyen şube yöneticilerinin, işçilerin sabırlarını sınamamalarını tavsiye ediyoruz.

Kendi rahatlarını ve huzurlarını işçilerin çıkarlarından daha değerli gören bu anlayışa, belediye işçileri olarak asla müsade etmeyeceğiz.

Genel-İş Anadolu Yakası 1 Nolu Şube yöneticileriden, Şube sekreteri Mehmet Baki Azboy ve Şube Mali Sekreteri Banu Aşcı’nın alınmış olan temsilcilik seçim kararını uygulamamalarını tanımayacağız.

Aylardır ilettiğimiz hiçbir sorunu dikkate almayan, çalışanları ötekileştiren, dışlayan ve işçiler aleyhine kararlar alan söz konusu yöneticilerin bu tutumlarına müsade etmeyeceğiz.

İşçilerin kendi temsilcilerini seçmelerine izin vermeyen bu anlayışa karşı tepkisiz kalmayacağız!
Bu zorbalığa boyun eğmeyeceğiz!

Share.

Comments are closed.