Ana Sayfa Güncel Umutsen haberlerine erişim engeli!

Umutsen haberlerine erişim engeli!

Sarı sendika Türkiye Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçol ve Çemobsan patronunun işçiden korkarak mahkemeye şikayet etmeleri üzerine yayınladığımız 2 haber hakkında erişim engelleme kararı verildi.

 

 

 

 

13 Kasım 2018’de işçiyle yaptığımız röportaja erişime engelleme kararı verildi.

Çemobsan patronu da fabrikasında yoğun taciz ve mobbinge maruz kalan bir kadın işçiyle yaptığımız röportajı devlete şikayet etti.

Kadın işçi, Çerkezköy’de Çetin Group’a bağlı Çemobsan Mobilya Fabrikası’nda yaklaşık 5 aydır çalışırken haksız yere işten atılmıştı. Bölümün başında duran sorumlu amirlerin, yöneticilerin özellikle kadınlara ağır hakaretlerde, küfürlerde bulunmalarını anlatan işçinin sesini duyurması için alan açmaya çalıştık.

Patron ise her zamanki kozları gibi siyasi iktidar mekanizmalarını kullanarak umutseni şikayet etti.

İşçilerin değil, işverenlerin yönettiği Türkiye Maden İş Sendikasının ve yönetiminin şimdiye dek madencilerin arkasından çevirdikleri her türlü oyun, usulsüzlük, hukuksuzluk ve haksızlıkla servet biriktirdiği defalarca kez ortaya çıktı.

Biz Nurettin Akçul‘un da Türkiye Maden İş’in tarihini iyi biliyoruz.

Soma katliamında sorumlulukları olduğu apaçık ortada olan ve katliam sonrası yüksek mertebelere “terfi” ettirilen sendika yönetiminin ve Nurettin Akçul’un, şimdiye dek madencilere ölümü gösterip açlığa maruz bıraktılar. Fakat işçiler patron-sendika-devlet zulmüne karşı ayağa kalkarak söz-yetki-karar mekanizmalarını işleterek kendi sendikalarını kurdular.

Yıllardır işçilere diş geçirmeye çalışan, onların sırtından servet biriktirenler madencilerin direncini kırmak için türlü oyunlar oynadılar. Şimdi ise tekrar Bağımsız Maden İş’e ve Umutsen’e yöneldiler.

Ancak 15 Kasım’da Somalı ve Ermenekli madenciler sarı sendikaların, Akçulların, devlet mekanizmalarının ve tüm bu kan emicilerin engellemelerine rağmen yürüyüşe başladı. Şu an Soma ve Ermenek’te Bağımsız Maden İş Sendikası öncülüğünde madencilerin direnci günlerdir sürerken, Türkiye Maden İş Sendikası Başkanı Nurettin Akçul’un Bağımsız Maden İş’e yaptığı tehditleri paylaştığımız habere erişim engeli verildi.

Bizim tavrımız, daima patron-sarı sendika-devlet üçlüsüne karşı her zaman işçilerin hak mücadelesinden yanadır.

Biz, İşçi Sendikalarını İşveren Temsilcileri Yönetiyor! demekten asla vazgeçmeyeceğiz.

İşçi sendikalarını işveren temsilcileri yönetemez!

İlgili İçerikler

Son Eklenenler