Ana Sayfa Güncel Türk-İş’in TİS rezaletine dair değerlendirmeler IV – Saica Pack Direnişçisi Erkan Gürlü

Türk-İş’in TİS rezaletine dair değerlendirmeler IV – Saica Pack Direnişçisi Erkan Gürlü

Türk-İş’in kamuda TİS sürecindeki rezaletine dair sendika yöneticileri ve direnişçi işçiler ile gerçekleştirdiğimiz röportaj dizimizde Sakarya Söğütlü’deki 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Saica Pack Fabrikasında, Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan ve buna karşı 73 gündür direnen işçilerden biri olan Erkan Gürlü  ile görüştük.  Erkan Gürlü ” işçilerin eli her zaman bunların yakalarında olacak” dedi. Gürlü’nün değerlendirmesi şu şekilde;
Yani şöyle söyleyeyim,  enflasyon % 20 çıkıyor, insananlara % 8 gibi komik bir zam 150 lira gibi komik bir rakam veriliyor. Ben hatta başkanımıza da yazdım. Yani işçilerin eli her zaman bunların yakalarında olacak. Emekçilerin hakkını nasıl ödeyecek bunlar öbür tarafta? Bilmiyorum, anlamıyorum gerçekten. Resmen bildiğiniz senaryo yaptılar yani.
Hani hep konuşuyoruz ya bunlar sarı diye  yani gerçekten de sarılar, sarı olduklarını tekrar kanıtladılar. Büyük ayıp.
İşçilerin tam anlamıyla birlik olması lazım. Başka şansımız, çaremiz yok. Birlik olacağız, bunlara karşı güçlenip eylem yapacağız, oturma eylemi yapacağız ya da ne bileyim bir şeyler yapmamız gerekiyor yani. Yapmazsak ezileceğiz. Zaten eziliyoruz daha da çok ezileceğiz. Resmen böyle komik rakamlarla orada böyle işte ne bileyim “iyi ki anlaştık yoksa ortalık karışırdı” dedikleri de ortaya çıktı. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Allahlarından bulsunlar ne diyeyim.
İlgili İçerikler

Son Eklenenler