Tuncay Özilhan’ın villasının önüne kaymakamlıktan eylem yasağı

0

Migros Şekerpınar depoda kod 29’la ahlaksızca işten çıkarılan Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyesi işçiler 4 Ocak’dan bu yana direniyor. Depo önünde süren direnişte işçiler 29 Mart’ta patron Tuncay Özilhan’ın villasının önüne gidip hesap sordular. Eylem yapan direnişçi işçiler polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. 30 Mart’ta ise kaymakamlık patronun evinin bulunduğu mahalleye eylem yasağı koydu.

Marketler zinciri Migros’un Kocaeli Şekerpınar’daki deposunda çalışırken ücretsiz izne çıkarılan ve Kod 29 ile işten atılan Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyesi işçiler, pazartesi günü (29 Mart) şirketin sahibi Tuncay Özilhan’ın İstanbul Beykoz’daki evinin önünde eylemdeydi. Eyleme müdahale eden polis, 17 işçiyi gözaltına aldı. İşçiler aynı günün gecesinde serbest bırakılırken Beykoz Devlet Hastanesi önünde açıklama yaparak Tuncay Özilhan’ın villasının önünde eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

30 Mart’ta ise Beykoz Emniyeti’ne bağlı sendikalar masası ve asayiş büro polisleri, DGD-SEN Başkanı Murat Bostancı’yı arayarak Beykoz Kaymakamlığı’nın, Özilhan’ın villasının bulunduğu Çubuklu Mahallesi’nde 15 gün geçerli olacak şekilde gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yapılmasını yasakladığını söyledi.

Medyascope‘tan Ufuk Çeri’ye konuşan DGD-SEN Genel Başkanı Bostancı, “Migros depo direnişini durdurmak için tek mahallede eylem yasağı koyuyorlar. TUSİAD Yüksek İstişare Başkanı ve Migros’un bağlı olduğu Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan için özel karar çıkarıyorlar. Hani yasalar önünde eşittik? Nerede anayasanın 10. maddesi?” dedi.

Fakat Migros işçileri yasaklara boyun eğmeyerek bugün tekrar Tuncay  Özilhan’ın villasının önüne gidecek ve Özilhan’dan hesap sormaya devam edecekler!

https://twitter.com/DGDSEN/status/1376991669120274432?s=20

Share.

Comments are closed.