Ana Sayfa Güncel Standart Profil'de direniş ve zafer - Faruk Taşdemir

Standart Profil’de direniş ve zafer – Faruk Taşdemir

Düzce’de bulunan, Petrol-İş sendikasında örgütlü olduğu Standart Profil fabrikasında çalışan işçilerin geçtiğimiz hafta ek zam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlattıkları iş durdurma ve fabrikayı terk etmeme eylemleri dün gece kazanımla sonuçlandı. Gece geç saatlerde yapılan görüşmeler sonucu işçilerin talepleri kabul edildi. Yapılan görüşmeler sonucunda işçiler, yüzde 28 ek zam ve 1500 TL tutarında hediye çeki aldı.

İşçiler tüm baskılara rağmen direnişten vazgeçmemiş, mücadelelerini sürdürmüşlerdi. Polisin direnişi sonlandırma tehditlerine karşı işçiler tek yumruk olmuş, zafer kazanılmıştır.
Düzce Belediye Başkanı’nın “Bu kanun dışı eylem o kadar kötü ki, hukuk karşısında tüm yasal haklarınızı kaybetme gibi bir durumla karşı karşıyasınız” demişti ve işçilerin direnişi sonlandırmaları için onları uyarmıştı.

İşçilerin aleyhine kurulmuş bu düzene boyun eğmeyen her işçimizin sonuna kadar yanındayız. Standart Profil işçileri, fabrikayı terk etmeme eylemi ile sınıf açısından önemli ve değerli bir direniş biçimini bize tekrar hatırlattılar.
İşçilerin birliğinin ne kadar önemli olduğunu, işçilerin birlik olunca ne kadar güçlü olduğunı bize gösterdiler. Direnişin ne kadar önemli olduğunu bize gösteren Standart Profil işçilerine yürekten teşekkür ediyoruz.

Vazgeçmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz! Elbet bir gün bu düzeni yıkacağız. Yaşasın işçilerin birliği! Yaşasın direniş!

İlgili İçerikler

Son Eklenenler