Ana Sayfa Güncel Saicapack direnişçisi Erkan Gürlü : Gün geçtikçe daha güçlü olduğumuzu anlıyoruz

Saicapack direnişçisi Erkan Gürlü : Gün geçtikçe daha güçlü olduğumuzu anlıyoruz

“Gün geçtikçe daha güçlü olduğumuzu anlıyoruz. Çünkü işçiler birlikte hareket ettikten sonra önüne hiçbir şey engel olamaz.”

Bizler Saica Pack Sakarya’dan atılan 3 işçiyiz. Anayasal hakkımız olan sendikaya 22 Nisan itibariyle üye olduk. 86 kişilik mevcuttan 79 kişiyle Bakanlığa sendikamız tarafından yetki için başvuru yapıldı. Akabinde 2 hafta sonra iş yerine bakanlıktan kağıtlar geldi. Sonrasında türlü baskılar gördük başka sendika önerildi. Ama biz kesinlikle geri dönmedik.

Sonrasında 29 Mayıs’ta 6 kişi işten atıldık atılma sebebi olarak ekonomik gerekçeler ve küçülme gösterildi. Biz biliyorduk ki bu böyle değildi. Atılanlar örgütlenme aşamasında faal olanlardır. Bu haksızlığa karşı atıldığımız gün direnişe geçtik. Direniş olduğu için işveren daha fazla çıkış yapamadı. Çünkü işçinin gücünü biraz olsun fark etmişti.

Kanunlarda geçen arabuluculuk safhasında 3 arkadaşımız haklarını alarak aramızdan ayrıldı. Ama biz 3 arkadaş Ahmet, Aytaç ve ben Erkan 105 gündür haksızlığa ve sömürü düzenine karşı direniyoruz. Gün geçtikçe daha güçlü olduğumuzu anlıyoruz. Çünkü işçiler birlikte hareket ettikten sonra önüne hiçbir şey engel olamaz. Ziyaretimize gelenlerin ardı arkası kesilmiyor. Gelenler bu davanın sadece bizim değil tüm ezilenlerin davası olduğunu hissettiriyorlar bize. Evet 105 gün oldu biz yılmadık. Patron yılmamızı bekliyor ama daha çok bekler. Bıkmayacağız bizim çocuklarımız rahat rahat okullarına gidecek iyi bir gelecekleri olacak . Çünkü babaları onlar için direniyor. Son olarak bizi ziyaret eden tüm emek dostlarına sonsuz teşekkürler ediyorum. Güzel ülkemiz her köşesinde direnen dostlara selam olsun hepsine kolaylıklar diliyorum.

Erkan Gürlü – Saicapack Direnişçisi

İlgili İçerikler

Son Eklenenler