Ana Sayfa Güncel Özel Haber | Flormar CEO'su direnişi kırmak için mağaza çalışanlarını "göreve" çağırdı

Özel Haber | Flormar CEO’su direnişi kırmak için mağaza çalışanlarını “göreve” çağırdı

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Flormar fabrikasında Petrol-İş Sendikası’nın yetki belgesi almasının ardından işveren sendika ve işçi düşmanlığı örneği göstererek şimdiye kadar 115 işçiyi işten attı. İşçilerin direnişi 9. günü geride bırakırken Flormar CEO’su Alp Şenbay’ın mağaza çalışanlarına gönderdiği e-posta ortaya çıktı. Mailde Şenbay fütursuzca anayasal bir hak olan sendikalı olma hakkını terörize ediyor ve mağaza çalışanları baskı ve mobbingle “göreve” çağırıyor. 

Flormar CEO’su Alp Şenbay Flormar’da işten atılan işçilerin direnişlerinin kamuoyunda geniş yankı bulması ile acizce yollara başvurmaya başladı. Mağaza çalışanlarına attığı e-posta ile açıkça sendika üyesi olan işçileri terörize eden Şenbay, halkın meşru hakkı olan mağazalarda protesto eylemlerinin önüne geçmek için mağaza çalışanlarına “işbirliği” teklif ediyor. Mağazalarda Flormar’ı protesto eden bir eylem gerçekleştirildiği takdirde Şenbay’ın gösterdiği alçakla yol ise kendi ifadeleri ile şöyle:

Mağazalarımıza gelen, şirketimiz hakkında olumsuz söylemlerde bulunan biri ile karşılaşıldığında, sakin bir şekilde yaklaşarak, bu davranışa devam etmesi halinde polis çağıracağınızı belirtmeniz, gerekirse de polis/AVM güvenliğini çağırmanız; ivedilikle Bölge Müdürü ve/veya Operasyon Müdürü’nüze haber vermeniz ve bu kişiler mağazanızdan uzaklaştıktan sonra da, mağazalarda raf, tester, ayna ve modüllerin kontrol edilerek olması gerektiği durumda olduklarından emin olmanız gerekmektedir.

 Yalnız Şenbay’ın unuttuğu bir şey var. Mağaza çalışanları da fabrika çalışanları gibi işçidir ve Şenbay işçilerin kanından canından malından çalarak o koltukta oturmaktadır. E-posta’nın sonunda yazdığı “her zamanda yanında hissettiği” mağaza çalışanlarına gösterdiği yol başlı başına mobbingtir, işçiler üzerinde baskı kurmaktır.

Şenbay’ın mağaza çalışanlarına attığı maildeki ibretlik ifadeler gösteriyor ki direnişin gücü konforlu koltuklarında oturanları hayli rahatsız etmiş. Bizler biliyoruz ki işçiler isterse o koltukları patronlara dar ederler. Ki Flormar işçilerinin direnişleri ile patronları dize getirecekleri bu mail ile tescillenmiştir. Bir de ekleyelim Türkiye hala bir hukuk devleti ise yetkililer Flormar CEO’su Alp Şenbay için derhal harekete geçmelidir. Şenbay, direnişte olan işçileri terörize ederek sendikal faaliyete engel olduğunu kanıtladığı bu yazılı ifade ile suç işlemektedir ve cezası 3 yıla kadar hapistir!

İlgili İçerikler

Son Eklenenler