Ana Sayfa Güncel Mimar Alev Şahin'e gözaltı işkencesi

Mimar Alev Şahin’e gözaltı işkencesi

Düzce’de bir yılı aşkın süredir direnen KHK direnişçisi  Alev Şahin, geçtiğimiz günlerde  organize bir grup tarafından saldırıya uğramış ve direnişi provoke edilmeye çalışılmıştı. Saldırgan kişiler gözaltına alınmayıp, Düzce Valiliği’nin koyduğu il genelinde eylem yasağı ile Alev Şahin’in direnişi engellenmeye çalışılmıştı.

Valiliğin yasağına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap veren Alev Şahin  “Duydum ki Düzce Valiliği benim için eylem yasağı kararı almış. Biz Bolu Beyi’nin adaletsizliğine boyun eğmeyen Köroğlu’nun torunlarıyız. Benden Selam Olsun Düzce Beyi’ne” diyerek eylemini meydanda devam ettireceğini duyurmuştu.

Direnişine kararlılıkla devam eden Mimar Alev Şahin önceki gün Valiliğin yasağını gerekçe gösteren polisler tarafından gözaltına alınmış ve ardından serbest bırakılmıştı. Gözaltındayken yaşadıklarını anlatan Şahin’in, saatlerce susuz bırakıldığı, zorla mehter marşı dinletildiği ve polislerin kendisine hakaret ettiği öğrenildi.

Şahin, “Bir kadını onlarca polisin bekleyip gözaltına alması acizliklerini gösteriyor. Yoksa beni korumak için gelmiyorlar. Daha önce test ettiğim için söylüyorum. Nezarete götürdükten sonra avukatımla görüştürmediler. Kendi zorumla görüşebildim. Kendimi zorlamamla arkadaşımın getirdiği suyu alabildim. İşimi geri istiyorum dedim provokasyona, saldırıya uğradım. İşimi geri istiyorum dedim gözaltına alındım. İşimi geri istemekten nasıl vazgeçerim, bu kadar haksızlığa nasıl susarım, bu kadar zulmü nasıl kabul ederim? Vazgeçmeyeceğim” dedi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler