Ana Sayfa Güncel Migros depoda 3 işçi daha sendikal tazminat davasını kazandı!

Migros depoda 3 işçi daha sendikal tazminat davasını kazandı!

DGD-SEN’e üyesi olduğu için işten çıkartılan ve 13 Şubat 2017’de Şekerpınar’da direnişe başlayan işçilerin 12’si sendikal tazminat davasını kazanmıştı. Sendikal tazminat kazananların arasına 3 işçi daha katıldı!

Sendikalı oldukları için işten atılan ve Migros depoda Usgrup adlı taşeron firma çalışanı olan 12’si sendika üyesi 13 işçi deponun bulunduğu Gebze Şekerpınar’da 13 Şubat 2017’de direnişe başlamıştı. İçerde sendika üyesi olan işçiler, direnen işçi arkadaşları ile dayanışma gostermek istemişti. Fakat işçiler Migros patron ve amirleri tarafından engellenmiş ve 12 işçi daha kapının önüne konmuştu. Bu işçiler de onurlu direniş saflarında yerlerini almıştı. Nisan 2018’de 12 işçinin kazandığı davalara bu hafta yeni kazanımlar eklendi. 3 işçi daha sendikal tazminat davasını kazandı. Direnenler kazanır!

NE OLMUŞTU?

DGD-SEN, Migros mağazalarına gelen ürünlerin depolama işinin yapıldığı Migros’a ait depolarda yıllardır sendikal faaliyet yürütüyor. Sendika düşmanlığı ile bilinen Migros, 2013 yılında 33 işçiyi sendikal sebeple işten atmış, depo önünde ve kent merkezlerindeki mağazalarda sendikanın yaptığı eylemlerden sonra işçiler, taşerona karşı mücadelede hukuki olarak önemli bir kazanım elde etmiş ve sendikal tazminata hak kazanmıştı.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler