Ana Sayfa Güncel Kamuoyuna duyuru | Dayanışmayla hazırladığımız gıda kolileri direnişçilere ulaştı

Kamuoyuna duyuru | Dayanışmayla hazırladığımız gıda kolileri direnişçilere ulaştı

Yaklaşık 1.5 ay önce “Gel Sen De Ekmeğini Direnişle Bölüş!” diyerek Flormar, Cargill, Real ve Makro/Uyum direnişçileri için başlattığımız gıda kolisi dayanışma kampanyasını sonlandırdık. Dayanışma göstererek direnişçi işçilerin mücadelesine katkı sunan herkese çok teşekkür ederiz.

“Bizler Umut-Sen olarak memleketin dört bir yanında hakları için direnen işçilerin mücadelelerini çok önemsiyoruz. İşçilerin aylarca, yıllarca direnmesi zordur. Geçim derdi, işsizlik derken mücadele etmenin her bir işçi ve ailesi için imkansızlaşmasını kabul etmiyoruz. Real, Makro/Uyum, Flormar ve Cargill işçileri için dayanışma elzemdir ve biz de “GEL SEN DE EKMEĞİNİ DİRENİŞLE BÖLÜŞ!” diyerek gıda kolisi hazırlıyoruz. Ekonomik krizin kendini hissettirdiği günlerde direnenler için böylesi dayanışmalar örgütlemek krizin derinleşeceği günlerde daha fazlasını yapabilmeye vesiledir.” diyerek başlattığımız gıda kolisi dayanışma kampanyası çağrısına  sessiz kalmayan tüm duyarlı kamuoyuna duyurumuzdur. Koliler esas sahiplerine ulaştı.

23 Ekim’de Cargill direnişçilerine gıda kolilerini teslim etmemizin ardından 24 Ekim’de Flormar direnişçilerine gıda kolileri ulaştı.

Son olarak Real ve Makro/Uyum direnişçilerine gıda kolilerini 6 Kasım tarihinde teslim ettik.

 

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler