Ana Sayfa Dev Turizm İş Kadınlardan DİSK'e çağrı: Kadına yönelik şiddet kabul edilemez, yönetim devreye girsin

Kadınlardan DİSK’e çağrı: Kadına yönelik şiddet kabul edilemez, yönetim devreye girsin

Kadınlar, Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Antalya Şubesi’nde 5 Kasım 2017 Pazar günü kadınlara şiddet uygulayan yöneticilere gereğinin yapılması için DİSK Genel Merkez Yönetim Kuruluna fax çekerek çağrıda bulundu

DİSK’e bağlı Dev-Turizm İş Sendikası’nın Antalya’da ‘üyelerine haber vermeden’ yapmak istediği seçimi takip edip tutanak tutmak isteyen üyelerle, sendika yönetimi arasında tartışma çıkmıştı. Sendika yöneticisinin de karıştığı olayda kadın üyelere saldırılmıştı.

Birgün’de yer alan habere göre kadınlar, Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Antalya Şubesi’nde 5 Kasım 2017 Pazar günü kadınlara şiddet uygulayan yöneticilere gereğinin yapılması için DİSK Genel Merkez Yönetim Kuruluna çağrıda bulundu.

İlk olarak Dev Turizm İş Binasına giden kadınlar, Genel Merkezde Mustafa Yahyaoğlu’nun olmaması nedeniyle Genel Sekreter Muzaffer Koç ile görüşerek ‘bu şiddet hepimize’ vurgusu yaptı. Kadınlar daha sonra Güllük Caddesi’ndeki PTT’den DİSK Genel Merkezine fax çekti.

Sendika binası içinde kadınlara fiziki şiddet uygulayan başta Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu olmak üzere, Genel Sekreter Muzaffer Koç, Antalya Merkez Şube Başkanı Metin Karagöz ve Antalya Merkez Şube Yöneticisi Musa Erdem için acilen gerekli sürecin başlatılmasını DİSK Genel Merkez Yönetim Kurulundan talep eden kadınlar, sürecin takipçisi olacaklarını ve sonuç alıncaya kadar eylem ve etkinliklerini sürdürmekte kararlı olduklarını ifade etti.

Kadınların DİSK Genel Merkezine çektiği fax şöyle:

DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) GENEL MERKEZİNE
İSTANBUL

Uzunca bir süredir Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nda Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu ve çevresindeki birkaç kişinin Eş Genel Başkanı Didem Erkıvanç Türkay’a mobbing ve sözel şiddet uyguladığı tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir.

Son olarak 5 Kasım 2017 Pazar günü Dev Turizm İş Antalya Şubesi’nde usulsüz bir şekilde yapılmak istenen delege seçiminde, Didem Erkıvanç Türkay ve Peri Özay Albayrak fiziki şiddete maruz kalmışlardır. Peri Özay Albayrak itilerek sırtına Didem Erkıvanç Türkay ise omzuna ve bacağına darbe almıştır.

Kadına yönelik bu tavrı protesto ediyorum. Aynı zamanda DİSK Genel Merkez Yöneticiliği yapan Mustafa Yahyaoğlu’nun kadınlara yönelik bu tavrı DİSK ve ilkelerine yakışmamaktadır.

Sendika binası içinde kadınlara fiziki şiddet uygulayan başta Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu olmak üzere, Genel Sekreter Muzaffer Koç, Antalya Merkez Şube Başkanı Metin Karagöz ve Antalya Merkez Şube Yöneticisi Musa Erdem için acilen gerekli sürecin başlatılmasını talep ediyorum.

Gereğini yapmak üzere DİSK Genel Merkez Yönetimini acil olarak göreve çağırıyorum.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler