Ana Sayfa Haber İzenerji İşçi Meclisi'nin İlk Bülteni Çıktı

İzenerji İşçi Meclisi’nin İlk Bülteni Çıktı

İzmir Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan ve Genel İş Sendikası’na üye olan İzenerji işçileri işçi meclislerini kurdular. İşçiler meclis adımıyla birlikte ilk bültenlerini de işçi sınıfı ile buluşturdular.

İzmir Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan ve DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’na üye olan İzenerji işçileri işçi meclislerini kurdular. Amaçlarını sendikal bürokrasi ile mücadele etmek ve işçilerin her düzeyde, söz, yetki ve karar süreçlerine doğrudan katılımlarını esas alacak bir form olduğunu belirten işçiler, diğer iş kollarındaki işçilere kendi öz örgütlenmeleri olarak komite, konsey ve meclis tarzında tabandan örgütlenmeyi öneriyorlar.

İşçilerin sadece ekonomik hakları için değil, sermaye düzeninin işçilerin arasına ördüğü savaş politikalarına karşı da mücadele etmesi gerektiğini ifade eden İzenerji İşçi Meclisi “Yeni Dağlıca’ların, yeni Cizre’lerin, yeni Suruç’ların yaşanmaması için Türkiye halklarına karşı savaş açanlara, savaşı körükleyenlere, savaş kışkırtıcılarına karşı her zamankinden daha inançlı, daha yürekli ve daha kitlesel bir şekilde direnmeliyiz” diyerek tutumunu ortaya koyuyor.

İşte İzenerji İşçi Meclisi Bülteni’nin 1 sayısı:

2a2  3 4 5 6 7

İlgili İçerikler

Son Eklenenler