Ana Sayfa Güncel İZBB'de çalışan güvenlik görevlisi iş cinayetinde hayatını kaybetti

İZBB’de çalışan güvenlik görevlisi iş cinayetinde hayatını kaybetti

İzmir’de Tramvay Köprü durağında güvenlik görevlisi olarak çalışan 40 yaşındaki Hülya Onaylı tuvalet ihtiyacı için karşıdan karşıya geçerken geçirdiği kaza sonucu iş cinayetinde hayatını kaybetti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş.’de Fahrettin Altay-Halkapınar Tramvay hattı üzerinde bulunan Köprü durağında güvenlik görevlisi olarak çalışan Hülya Onaylı, görev yerinde tuvalet ihtiyacını karşılayamadığı için yolun karşısına geçmek zorunda kaldı. Karşıdan karşıya geçerken bir aracın çarpması üzerine Onaylı, dün 21:45 civarında hayatını kaybetti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi güvenlik işçileri yıllardır görev yerlerinde tuvalet bulunmamasından kaynaklı yaşadıkları sorunların çözülmesi için İzmir Metro A.Ş. ve İZBB yöneticilerinden talepte bulunuyor. Yöneticiler ise hala işçilerin taleplerini görmezden gelerek sorunun çözümüne dönük herhangi bir adım atmadı ve dün bir güvenlik işçisi aynı sorun sebebiyle hayatını kaybetti. Bugün iş cinayetinde hayatını kaybeden Hülya Onaylı için üyesi olduğu Genel İş Sendikası ve mesai arkadaşları tarafından anma ve basın açıklaması düzenlendi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler