Ana Sayfa Güncel İBB’nin haksız biçimde işine son verdiği çalışanlardan ortak eylem çağrısı

İBB’nin haksız biçimde işine son verdiği çalışanlardan ortak eylem çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından hukuksuz ve keyfi biçimde işine son verilen ve her an işten çıkarılma tedirginliği yaşayan, mobbinge maruz bırakılan, hakları ödenmeyen ve istifaya zorlanan çalışanlar olarak ortak çağrımızdır!

Yakın zamanda güvenlik soruşturmaları bahane edilerek pek çok İBB çalışanı yasal hakları da gasp edilerek işten çıkarıldı. İçişleri Bakanının spekülatif açıklamalarıyla başlayan cadı avı, masumiyet karinesi gibi hukukun en temel ilkelerinin çiğnendiği korkunç bir boyut kazandı. İBB yöneticilerinin kendilerine yönelecek olası tehditleri savuşturmak için mesai arkadaşlarını feda etme tutumlarının, AKP iktidarının sınır yoklama stratejisine hizmet ettiğini görmesi gerekiyor.

Sivil ölüme mahkum edilerek SGK kodlarıyla işinden edilen işçiler olarak İBB yönetiminin bu pervasız tutumunun karşısında mücadelemizi sürdüreceğiz. Aşağıda sıraladığımız 3 talebimiz karşılanana kadar, 28 Temmuz Perşembe günü saat 12’den itibaren, İBB Saraçhane binası önünde süresiz oturma eylemine başlayacağımızı, yönetimin tutumuna göre direnişimizi parti merkezleri ve yöneticilerin konutları gibi başka mecralara da taşımaya hazır olduğumuzu ilan ediyoruz.

Haksız uygulamalar nedeniyle yaşatılan mağduriyetler için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kamuoyu önünde özür dilemelidir.

Haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan bütün çalışanlar koşulsuz şartsız işe iade edilmelidir.

İBB’deki hukuksuz işten çıkarmalar sona ermelidir.

Asla geri adım atmayacak ve hakkımız olanı alana kadar alanlardan ayrılmayacağız!

Haksız Olarak İşten Atılan
İBB Çalışanları

İlgili İçerikler

Son Eklenenler