Ana Sayfa Bülten Haftalık Direniş Bülteni - 23 Ocak 2023

Haftalık Direniş Bülteni – 23 Ocak 2023

E-Ticaret platformu Trendyol bünyesinde çalışan Trendyol Go moto kuryeleri 2023 yılı için açıklanan düşük zamlara karşı 17 Ocak’ta iş durdurarak taleplerini firma yetkililerine iletmek için şirketin Maslak’daki genel merkezi önünde bir araya geldi. Aralarından seçtikleri temsilcilerin şirket yetkilileriyle yaptığı görüşme sonucu 23 Ocak Pazartesi (bugün) taleplerinin değerlendirileceği ve iyileştirme yapılacağı sözüyle eylemlerine ara verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy‘un kardeşi Ali Murat Ersoy şirketi AtlasGlobal‘de iflas göstererek 2 bin işçinin haklarına çökmüştü. Firmanın iflasını açıklayıp mağdur ettiği işçiler mücadeleyi mahkemeye taşımıştı, işçiler için yargı süreci yeniden başladı.

Birleşik Metal-İş, Schneider Elektrik, Arıtaş Kriyojenik ve Hitachi Energy’de anlaşma sağlandığını duyurdu. Grid Solutions’da bu sabah anlaşma sağlandığı duyuruldu. Schneider Enerji için görüşmeler sürüyor, işçiler fabrika önünde yapılan görüşmenin sonucuna göre grevi uygulamak için hazırlıklarına devam ediyor.

Bültenin devamını aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz:

İlgili İçerikler

Son Eklenenler