Ana Sayfa Güncel Emekliler Birlikte Güçlüyüz!-EDS

Emekliler Birlikte Güçlüyüz!-EDS

Emekliler Dayanışma Sendikası’nın insanca ve onurlu bir yaşam için, emeklilerin içinde bulunduğu durumu değiştirecek bir gücü inşa etmek için yaptığı basın açıklaması çağrısını sizlerle paylaşıyoruz

İçinde bulunduğunuz koşullardan ve gidişattan memnun değilseniz ve değiştirmek istiyorsanız, gerçekleri fark etmek ve gerçekler üzerinden yürümek zorundasınız.
Bunu yaparken de kolektif akıl ve bilinçle hareket ettiğinizde başarma şansını yakalarsınız. Uğraşınız mücadeleniz başarılı olur. Tarihimiz tanıklıklarımız yaşadıklarımız bize bunu söylüyor.
Bugün emeklilerin hak hukuk adalet mücadelesinde eylem birliği yapmasına Emekli Sendikalarının birlikte mücadele etmesine karşı çıkmak:
Emeklilerin, hakları hukuku büyük bir tahribat görürken.
Sosyal Güvenlik Kurumu bütünüyle yıkıma götürülürken.
Yine Ülkede kamu hizmetleri bütünüyle yok olurken.
Şunu bunu bahane etmek!
Senin emekli benim emekli, sizinki bizimki demek!
Senin benim tabanım diyerek bunun üzerinden tutum belirlemek. Öğrenilmiş çaresizliğe teslim olmaktır. Ve bunu kabul etmek, buna göre tutum almak ben mecburum, mevcut ezbere teslim olmuşum demektir. Biz henüz demokrat olamadık demektir.
Emeklilerin bugün içinde bulunduğu durum tüm ezberleri bozmayı gerektiriyor.
Ezber bozmazsak, mevcut yapılar ezberi bozmazsa emeklilerin içinde bulunduğu durumdan çıkması teknik olarak da teorik olarak da mümkün değildir.
Emekli Sendikaları Yöneticileri bunları görmüyorlarsa; mevcut durumu değiştirecek, emeklilerin içinde bulundukları durumdan kurtarmanın önünü açacak çalışmalar yapamıyorlarsa buna ikna olmuyorlarsa oturdukları yerlere yabancılaşmışlardır.
Bugün emeklilerin birlikte mücadele etmelerinin güç birliği eylem birliği yapmalarının önüne engel çıkarmak mevcut durumun farkında değilim demektir. Ben emeklileri düşünmüyorum demektir!
“Sendika yönetimlerinde bir şey olmak için değil, bir şey yapmak için sorumluluk aldım” diyorsanız meseleye böyle bakmak zorundasınız.

11 Aralık 2021 tarihinde cumartesi günü saat 15:00 de Kadıköy’de Beşiktaş İskelesi (Atatürk Anıtı) önünde olacağız.

Emekliler olarak dostlarımızla birlikte İNSANCA ONURLU BİR YAŞAM için taleplerimizi kamuoyuyla paylaşacağız.
Emekliler birlikte güçlüyüz!
Yaşasın Emeklilerin Hak Hukuk Adalet Mücadelesi!

EMEKLİLER DAYANIŞMA SENDİKASI
MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili İçerikler

Son Eklenenler