Ana Sayfa Güncel Doğanın gölgesinde Umut-Sen pikniğinde buluştuk

Doğanın gölgesinde Umut-Sen pikniğinde buluştuk

Umut-Sen, ‘Doğanın gölgesinde, umudun sofrasında buluşuyoruz’ sloganıyla Taşdelen Mesire Alanı’nda piknik düzenledi. Çok sayıda kurum ve kişinin katılım gösterdiği piknikte ortak mesaj ‘Mücadeleye devam’ oldu.

Umut-Sen 26 Haziran tarihinde Taşdelen Mesire Alanı’nda düzenlenen piknikte bir araya geldi. ‘Doğanın gölgesinde, umudun sofrasında buluşuyoruz’ sloganıyla gerçekleşen piknik için İstanbul’un Gebze’den Esenyurt’a kadar 9 ilçesinden otobüs kaldırıldı. DGD-Sen ve Migros direnişçileri, PTT-Sen, Göçmen Sendikası Girişimi, Emekliler Dayanışma Sendikası, Bağımsız Emek Sendikası, Tek Gıda İş Sendikası ve Birleşik Metal İş Sendikası, Taşeron Belediye İşçileri Birliği, Asen Metal direnişçileri pikniğe katılarak kürsüde söz aldı.

Piknikte DJ Yosi Aksi’nin katkılarıyla halaydan horona, horondan çiftetelliye çeşitli oyun havalarının coşkuyla oynandı. Ardından Bandista müzik grubu sahne alarak şarkıları ile pikniğe renk kattı.

Piknikte çocuklar için de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Çocuklar müzik eğitmeni Ayhan Öztürk’le birlikte şarkı söyledi, dans eğitmeni Burcu Koçyiğit ile dans etti. Ressam Rüstem Yıldız çocukların portrelerini çizip çocuklara hediye etti, Psikolog/Yazar Mahmut Yılmaz ise çocuklara çeşitli hikayeler anlattı.

 

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler