Ana Sayfa Güncel Digi Mask işçileri: İşçilere parmak sallayanlar hesap verecek!

Digi Mask işçileri: İşçilere parmak sallayanlar hesap verecek!

Silivri Selimpaşa organize sanayi bölgesinde bulunan, 2019 yılının sonundan bu yana faaliyet yürüten Digi Mask maske fabrikasında çalışan işçiler yaklaşık üç aydır maaşlarını alamıyor. Daha önce de alamadıkları maaşları için eylemler yapan, verilen sözler üzerine eylemlerden vazgeçen işçiler yine düzensiz maaş ödemeleri ve ücretsiz izinler nedeni ile mağdur olduklarını ifade etti. Bir süredir fabrikaya gelip bir muhattap ile konuşmak, anlaşmak isteyen işçiler karşılarında bir muhattap bulamadıklarını dile getiriyor. En eski işçi Yavuz Kılıç yaşadıklarını şöyle aktarıyor

”Geçen zamanlarda omzuma bobin düştü, kumaş bobini. İki ay sonra fark ettim kaslarım yırtılmış, iki defa ameliyat oldum, omzumda beş tane çivi var. Kaslarım dirseğime kadar yırtıldı. Burası bana sahip çıkmadı. Omzuma almış olduğum aparatı dahi bir arkadaşımdan borç para alarak karşıladım. Maaşlarımızı alamadık, düzgün olarak yatırmadılar.” Başka bir Digi Mask işçisi; ”Üç aydır maaşlarımızı alamıyoruz, biz maaşlarımızı istediğimizde ‘bizim arkamız devlete dayalı sizin ne hakkınız var, gidin hakkınızı başka yerde arayın’ diyorlar, biz hakkımızı nerede arayacağız, özellikle Müştak Akdağ’a sesleniyorum devlet bizi mağdur bırakmak zorunda mı? Oylarımızla bir yerlere geliyorlar. Biz mağduruz, biz hakkımızı istiyoruz işçiler olarak.”

iki defa ameliyat oldum, omzumda beş tane çivi var. Kaslarım dirseğime kadar yırtıldı. Burası bana sahip çıkmadı. Omzuma almış olduğum aparatı dahi bir arkadaşımdan borç para alarak karşıladım.

Digi Mask işçileri ödenmemiş ücretlerinin ödenmesi ve düzenli maaş ödemesi için mücadelelerine devam edeceklerini, kazanana kadar mücadele edeceklerini dile getirdi.

Digi Mask işçilerinin maaşlarını ödemeyenler de işçilere parmak sallayanlar da hesap verecek!

İlgili İçerikler

Son Eklenenler