Ana Sayfa Güncel Devlet "raconu" ile Tecno Maccafferi'de grev kırıcılığı!

Devlet “raconu” ile Tecno Maccafferi’de grev kırıcılığı!

Düzce’de yer alan Tekno Maccaferri Fabrikasında günlerdir süren greve Valilik talimatıyla jandarma saldırdı. Birleşik Metal İş Sendikası üyesi işçiler, grev gözcüleri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 20 kişi zor kullanılarak göz altına alındı.

Grevdeki fabrikadan işveren ve valilik işbirliği içerisinde, yasa dışı bir şekilde makine ve mal çıkartımı sağlandığı ve karşı koymaya çalışan işçilerin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Saldırı ile ilgili  Birleşik Metal İş Sendikası Genel Sekreteri Özkan Atar “Yerel mülki amirliğinin talimatıyla gerçekleşen bu saldırı açıkça sendikal hakların tamamının yerle bir edilmesi anlamına gelir. Devlet, grev gözcülerini jandarma tarafından göz altına aldırarak, işverenin fabrikadan çıkarmaması gereken ürünleri kanuna aykırı bir şekilde çıkarmasını sağlayarak açıkça grev kırıcılığı yapmaktadır!” dedi.

Gözaltına alınan üyeler arasında çeşitli sağlık problemleri olan üyelerin olduğu ve zor kullanılarak götürüldüğünü ifade eden Atar, yaşanan saldırı ve yasal ihlallerde sorumluluğu olan kamu görevlileri hakkında şikayetçi olarak hukuki süreç başlatacaklarını belirtti. İşverenin fabrikada kalan ürünleri çıkartmak istemesi konusunda da gerekli tedbirleri alacaklarını ekledi. Resmi grev kırıcılığına karşı mücadeleyi sürdüreceklerini ilan etti.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler