Ana Sayfa Güncel Çiğli Belediyesi Genel İş işbirliği ile 61 işçiyi işinden etmeye hazırlanıyor

Çiğli Belediyesi Genel İş işbirliği ile 61 işçiyi işinden etmeye hazırlanıyor

Çiğli Belediyesi’ne ait ÇİBEL Şirketi’nde çalışan Genel-İş Sendikası’na üye işçiler geçtiğimiz günlerde ek protokol talebiyle yaptıkları eylemler sırasında Kılıçdaroğlu’nun aracının önüne geçerek seslerini duyurmak istemişlerdi. Bunun üzerine Genel İş genel merkezi 3 işyeri temsilcisini almıştı.

Belediye şirketi ÇİBEL Genel İş genel merkezinin iş birlikçi tutumu ile eyleme katılan 61 işçi hakkında disiplin soruşturması başlattı.

İzgazete’de yer alan habere göre, ÇİBEL’den yapılan açıklamada, işçilerin ‘ifade özgürlüğünü aştığı’ ve işverene karşı ‘doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunduğu’ iddia edildi.

“Çalışanı bulundukları ÇİBEL Temizlik Hizmetleri İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında asılsız olarak düşük ücretleme yaptığına ilişkin söylemlerde bulunarak iş akdi ile bağlı çalıştığı şirket şahsiyetine manevi olarak zarar vererek ve küçük düşürecek davranışlar içine girilmiştir” denilen açıklamada, “Bütün bu gelişmeler sonucunda şirketimiz tarafından disiplin işlemleri başlatılmış olup, sonuçları ile ilgili kamuoyuna açıklama yapılacaktır.”  ifadeleri yer aldı.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler