Ana Sayfa Haber CarrefourSa Direnişini iftirayla bitiremezsiniz!

CarrefourSa Direnişini iftirayla bitiremezsiniz!

Carrefoursa Esenyurt depoda Tezkoop-İş Sendikası seçilmiş işyeri temsilcisi olan Murat Polat’ın sarı sendika ve patron işbirliği ile işçilerin iradesini kırmak amacıyla işine son verilmişti. Direnişin 9. gününde, bizzat Murat’ın işine son veren İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı direniş alanına gelerek iftiralarla önceden ayarlanmış bir uzaklaştırma kararı çıkardığını belirtti, direnişi kırmaya çalıştı.

İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı, Depo Müdürü ve Özel Güvenlik ile direniş alanına gelerek Murat Polat’a uzaklaştırma kararının olduğundan bahsetmiştir. Ortada herhangi bir resmi usule uygun tebliğ olmaksızın CarrefourSa patronu depodaki işçilerin sesinin kısılması ve ha arama iradelerinin kırılması için ‘hakaret, küfür, tehdit’ gibi basit iddialarla iftiralarda bulunmuştur, bunu bir kadın yöneticinin adını kullanarak yapmak gibi ucuz oyunlara başvurmuştur.

Murat Polat’ın usulsüz tebliğe itirazı sonucu polis alana gelerek tebliği sesli şekilde gerçekleştirmiş, ortada halen daha yazılı bir belge bulunmamaktadır. Heyetin baskısı sonucu polis direniş alanını terk etmiş, Bakırköy 1. Aile Mahkemesi’nin 2 aylık bir koruma kararının bilgisini vermiştir.

CarrefourSa patronunun bu ucuz ve aciz girişimlerine karşı bütün emek kamuoyu direnişin sesini yükseltmeli, sarı sendikalara ve işçi düşmanlarına karşı yükselen kararlı inadın ve kavganın destekçisi olmalıdır.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler