Ana Sayfa Güncel Bosch'ta işçi kıyımı yaşanıyor

Bosch’ta işçi kıyımı yaşanıyor

Pandemi boyunca yalnızca İş Kanunun 25/2 maddesi ile işten çıkarmayı mümkün kılan işten çıkarma yasağı bugün 1 Temmuz itibariyle yürürlükten kalktı. Yasağın kaldırılmasıyla ücretsiz izindeki milyonlarca işçi ya bugün işten çıkarıldı ya da işten çıkarılma tehdidi ile karşı karşıya bırakıldı.

Yasağın kalkmasını fırsata çeviren patronlar türlü hukuksuz ve haksız uygulamalarla işçilerin haklarını gasp etmeye devam ediyor. Hakları gasp edilen ve işten çıkarılan milyonlarca işçi arasında Bosch işçileri de yer alıyor.

Beyaz eşyanın dev markası Bosch’ta işçi kıyımı yaşanıyor. Bosch’un satış ve pazarlama biriminde çalışan farklı şehirlerde yaşayan 100 kadar işçi bugün telefonla aranarak işten çıkarıldığının haberini aldı.

Bosch taşeron şirketi BRS Ajans ile anlaşmasını sonlandırdığı bahanesiyle, yıllardır çalışan işçiler hakları ödenmeksizin işten çıkarıldı. İşçilere alacaklarının haftaya bir gün ödeneceği söylenerek beklemeleri istendi.

Bosch işçileri, işten çıkarmalara karşı işlerine devam etmek ve Bosch’un bu hukuksuzluğa derhal son vermesini istediklerini belirtiyor.

Bosch işçilerinin taleplerini destekliyoruz, haksız yere işten çıkarmalara karşı Bosch işçilerinin yanındayız.

Eğer sen de haksızlığa uğradıysan, işten çıkartıldıysan Alo Umut-Sen(0552 286 56 36)’i ara, haklarını birlikte arayalım, birlikte mücadele edelim!

İlgili İçerikler

Son Eklenenler