Ana Sayfa Birleşik Bir Emek Hareketi Birleşik Emek Koordinasyonu, İzmir'e işçi meclislerini kurmaya geliyor

Birleşik Emek Koordinasyonu, İzmir’e işçi meclislerini kurmaya geliyor

2017’nin Aralık ayında işçi sınıfının söz, yetki ve karar hakkı doğrultusunda kuruluşunu açıklayan ‘Birleşik Emek Koordinasyonu’ (BEK), İstanbul ve Gebze’de bir araya geldi. Şimdi İzmir’de toplanacak BEK, tüm işçi ve emekçi dostlarına 11 Mart için çağrıda bulundu.

“İşçi sınıfının tarihsel mücadele mirasının ışığında, dönemin güncel acil sorunlarına çözüm üreterek, geleceğin özgür ülke ve dünyasını şimdiden yaratmaya cüret edecek akıl ve cesaretle geliyoruz.” şiarıyla 2017’nin Aralık ayında ilk toplantısını İstanbul’da yapan Birleşik Emek Koordinasyonu; işçi sınıfının söz, yetki ve karar hakkı doğrultusunda işçi meclislerini kurmak amacıyla bir araya geldi.

İstanbul ve Gebze’deki işçilerin ön planda olduğu toplantılar sonucunda işçilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda alınan kararların hassasiyetiyle yoluna devam etti. Birleşik Emek Koordinasyonu’nun şimdiki durağı ise İzmir. BEK, 11 Mart Pazar günü saat 13:00’da, İzmir Fuar Gençlik Tiyatrosu’ndaki toplatıya tüm işçi ve emekçi dostlarına buluşma çağrısında bulundu.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler