Ana Sayfa Güncel Aroma Grevi 19.gününde: İşçiler fabrika önünde bayramlaştı

Aroma Grevi 19.gününde: İşçiler fabrika önünde bayramlaştı

Bursa’da yer alan Aroma fabrikasında işveren ile sendika arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamasının ardından greve başlayan Aroma işçileri bayramda da fabrika önündeler. İşçiler tüm emek dostları ve emekçiler ile birlikte grev alanında bayramlaştı.

Aroma meyve suyu firmasının iki fabrikasında  Türk İş’e bağlı Tekgıda-İş Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamış ve Gürsu’da bulunan fabrikaların önüne “Bu iş yerinde grev vardır” pankartı açılmıştı. Her iki fabrikada çalışan toplam 290 işçi 17 Ağustos’tan bu yana 19 gündür grevde. Bayramın ikinci günü fabrika önünde bayramlaşmak üzere tüm emek dostlarını davet etmiş olan işçileri Erikli Su, Coca Cola ve Nestle işçileri yalnız bırakmadı.

Bayramlaşma da konuşan Tek Gıda-İş Şube Başkanı Zeki Ertürk, “Bugün diğer fabrikalardan gelen arkadaşlarla büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Kurbanımızı imece usulüyle aldık ve fabrika önünde kestik. Gördüğünüz gibi işçi arkadaşlarımız çocuklarıyla eşleriyle birlikte buradalar. Bizim bu birliğimiz bu grevi olumlu sonuçlandıracak” dedi.

Bayramlaşma sonrasında mücadelelerinde yalnız olmadıklarını bir kez daha gördüklerini dile getiren işçiler, kazanana kadar grevi sürdüreceklerini vurguladı.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler