Alo Umut-Sen’i ara; gücümüzü örgütleyelim, açlık ve sefalete karşı birlikte direnelim

0


Sözde tam kapanmaya karşı cevabımız tam direniştir: Patronun hakkına çökmeye çalışıyorsa, işsizsen, çiftçiysen, salgın koşullarında yaşamın pahasına çalıştırılıyorsan Alo Umut-Sen’e ulaş!

Ölümüne çalışmak zorunda bırakılan işçiler, işsizlikle sefalete mahkum edilenler, üretime salgın koşullarında devam eden çiftçiler, hiçbir destek açıklanmadan yaşaması beklenenler bir tarafta, patronlar ve onların korunaklı hayatlarını sürdürebilmesi için tüm olanaklarını organize eden sermaye devleti bir tarafta. Bizler dipdibe önlemsiz bir biçimde çalıştırılmaya devam ediyoruz. KOD-29’la, ücretsiz izinle açlığa mahkum edilenler, Anayasal hakkımız olan sendikal örgütlenme, grev ve meşru mücadele hakları her türlü ahlaksızlıkla önlenenler yine bizleriz.

Bu ikiyüzlü sömürü ve adaletsizlik düzenine hayatlarımızı teslim etmiyoruz: Umut-Sen bir telefon, bir mesaj, bir DM uzağınızda. Hiçbir işçi, çiftçi, kadın, genç, işsiz, göçmen içine düştüğümüz bu sefalet cenderesinde yalnız değildir.

Ne patrona ne virüse teslim oluruz! Alo Umut-Sen’i ara; gücümüzü örgütleyelim, açlık ve sefalete karşı birlikte direnelim.

Alo Umut-Sen Hattı: 0552 286 56 36

Share.

Comments are closed.