Ana Sayfa Güncel AKM şantiyesinde çalışan işçilerin yemeğinden yine böcek çıktı

AKM şantiyesinde çalışan işçilerin yemeğinden yine böcek çıktı

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinde işçilere verilen yemekten yine böcek çıktı. AKM inşaatındaki insanlık dışı çalışma koşullarına karşı mücadele eden İnşaat İş Sendikası AKM İnşaatı Kordinasyonu konu ile ilgili açıklama yaptı.

AKM ŞANTİYESİNDE BU KAÇINCI REZALET BÖCEKLİ YEMEKLERİ KENDİNİZ YİYİN İŞÇİLERE BU KOŞULLARI DAYATMAKTAN VAZGEÇİN

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinden defalarca skandal duyurduk. Böcekli yemek verdiler, koronalı mangal partisi yaptılar. Ama hiç utanması olmayan firma sahipleri hala işçilerin önüne böcekli yemek koyuyor.

Sıcak yataklarında her gece yatan patronlar, işçilere böcekli yemeği reva görüyor. İstanbul’un ortasındaki şantiyede işçiler bunu yaşıyor, geri kalan yerlerdeki koşulları siz düşünün.

Ama işçiler sizin köleniz değil. Ne koyarsam yer, ne verirsem alır diye düşünmeyeceksiniz. O yemekhanelere böcekli yemek gönderen Sembol ve Yeniyapı İnşaat Firması da Hancı Yemek Firması da bunu öğrenecek.

Ömrünü o binaları yapmaya veren işçiler, bir kap sıcak yemeğin pazarlığını patronlarla yapmayacak. AKM şantiyesinde işçilere dayattığınız bu koşullara derhal son verin. Sağlıklı yemek yemek inşaat işçilerine lütuf değil kazandıkları bir haktır. Hakkımızın sonuna kadar arkasında duracağız. İnsanlık dışı koşullarda şantiyeyi yönetmeyi başarı olarak görmeyin. İşçilerin sağlığını tehdit eden uygulamaları engellemek zorundasınız.

AKM şantiyesindeki insanlık dışı koşullarla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Tüm yetkililer bu koşulların sorumlusudur. Peşinizdeyiz.

İnşaat-Sen
AKM İnşaatı Koordinasyonu

İlgili İçerikler

Son Eklenenler