Ana Sayfa Güncel Adana Şehir Hastanesi'nde odyometrist yolsuzluğu açığa çıkarınca intihara sürüklendi

Adana Şehir Hastanesi’nde odyometrist yolsuzluğu açığa çıkarınca intihara sürüklendi

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Odyoloji Bölümünde odyometrist olarak çalışan Duran Can Koruyucu’nun intiharı üzerine anne Gülizar Koruyucu, oğlunun mobbinge maruz bırakıldığını iddia etti.

Adana Şehir Hastanesinde kulak burun boğaz uzmanı doktor hakkında yanlış ölçümlerle hastaları belirli bir şirketten işitme cihazı almaya yönlendirmek suretiyle kamu kurumunu zarara uğratma iddiası ile başlatılan ve halen devam eden soruşturmada tanık olarak ifade veren Duran Can Koruyucu, iddialara göre hakkında ifade verdiği Odyoloji sorumlu doktoru tarafından uzun bir süre mobbinge maruz bırakıldı.

Duran Can Koruyucu, nisan ayında yaşamına son verdiğinde Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Odyoloji Bölümünde 4 yıldır odyometrist olarak çalışıyordu. Koruyucu, hastanede “kamunun zarara uğratılması” ile ilgili yürütülen soruşturmada ifade verdikten sonra giriş çıkışları takip edilerek mobbinge maruz kaldığını ailesine anlattı. Koruyucu’nun ailesi, oğullarına mobbing uyguladığını iddia ettikleri sorumlu doktor ve iki kişi hakkında “Görevi kötüye kullanma, iş yerinde çalışma hürriyetinin ihlali, hakaret, psikolojik baskı ile eziyet” suçlarından şikayette bulundu. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı intihar kararını kuvvetlendiren bir kişi olduğuna dair bir delil bulunmadığını ifade ederek soruşturmayı kapattı. Aile karara itiraz etti.

Kaynak: Evrensel

İlgili İçerikler

Son Eklenenler