Ana Sayfa Güncel Açlık grevinin 16. gününde: Ahmet Işıkoğlu'nun direnişi kazanımla sonuçlandı

Açlık grevinin 16. gününde: Ahmet Işıkoğlu’nun direnişi kazanımla sonuçlandı

Bornova Belediyesi’nde çalışan Ahmet Işıkoğlu Taşeron KHK’si kapsamında geçirdiği güvenlik soruşturması ile işten çıkartıldı. Ahmet Işıkoğlu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin önünde 16 gündür süren açlık grevinin sonunda işini geri aldı. Işıkoğlu, Bornova Belediyesi ile protokol imzalanan kadar direniş alanını terk etmeyeceğini söyledi.

Hükümetin taşeron işçilere kadro sağlanacağına yönelik çıkardığı KHK ile birçok taşeron işçi işsiz kaldı. “Güvenlik soruşturması” bahanesi ile işten atılan işçiler ise Türkiye’nin pek çok noktasında direnişe geçti ve direnişlerin çoğu kazanım ile sonuçlandı.

Bornova Belediyesi çalışanlarından Ahmet Işıkoğlu’da güvenlik soruşturması bahanesi ile işten çıkartıldı. Işıkoğlu işten çıkartılmasının ardından Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde oturma eylemi ve süresiz açlık grevine başladı. KHK’yi iktidarın kendisine kadro açma unsurunun bir parçası ve muhalifleri temizleme çabası olarak değerlendiren direnişçi işçi, 16 gündür sürdürdüğü açlık grevinin kazanımla sonuçlandığı duyurdu.

Direnişçi işçi Ahmet Işıkoğlu’nun yaptığı açıklama ise şu şekilde;

İşçi sınıfı tarihinin de sayısız örnekle bildiğimiz direnişin zaferle sonuçlanacağı gerçeği Bornova pratiğinde de bir kaç daha doğrulandı. Bugün öğleden sonra Bornova Belediyesi ile yapacağımız protokolden sonra iş hakkımı kazanmış olacağım. Protokol imzalanana dek direniş alanında ve grevde olacağım. Direniş boyunca dayanışmayı eksiltmeyen tüm sınıf kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.Yaşasın işçi sınıfının birlik ve dayanışması! Yaşasın direniş!

 

 

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler