spot_img
spot_img
Ana SayfaDepremDepremzedeleri göreve çağırdı: PTT A.Ş. kendine gel!

Depremzedeleri göreve çağırdı: PTT A.Ş. kendine gel!

6 Şubat’ta gerçekleşen Maraş merkezli depremlerden ağır şekilde etkilenen 10 ilde depremzedeler hala çadıra dahi ulaşamaz, gıda ve hijyen ihtiyaçlarını karşılayamazken PTT Genel Müdürlüğü, bölgedeki çalışanlarını 1 Mart’ta görev başına çağırdı.

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten ve Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Tok imzasıyla deprem bölgesine gönderilen genelgede, “Hizmetlerimizin bölgede bulunan Mobil PTT işyerleri aracılığıyla yürütülmesi uygun görülmüştür” denildi.

Deprem bölgesindeki PTT işçileri bu günlerde yardımları taşımak ve rutin görevlerini sürdürmek için canla başla çalışıyor. Birçoğu aynı zamanda depremzede ve ağır kayıplar yaşadı.

PTT A.Ş. depremzedeler dahil tüm personelin 10 gün sonra “normal” hayatlarına dönmelerini “uygun görme” kararından derhal vazgeçmelidir. Şu anda yapılması gereken, ayrım yapılmaksızın bölgede bulunan tüm çalışanların izinli sayılıp gönüllülerin bölgeye yönlendirilerek acil işlemlere devam edilmesi ve PTT’nin maddi manevi tüm çalışanlarının yanında olup tüm imkanlarını seferber etmesidir.

spot_img
İlgili İçerikler

Son Eklenenler