Ana Sayfa Etkinlikler Çağrı | Belediye taşeron işçileri kadro hakları için bir araya geliyor

Çağrı | Belediye taşeron işçileri kadro hakları için bir araya geliyor

Kadro sözü verilerek yüzüstü bırakılan 450 bin taşeron belediye işçisi; bir süredir kadro taleplerini almak, hayat pahalılığına karşı yaşam koşullarını iyileştirmek için ek protokol ve ilave tediye taleplerini sosyal medyada ve DİSK’in basın açıklamalarında dile getiriyorlardı. İşçiler taleplerinin görülmez, duyulmaz olmasına tepki göstererek yan yana gelmeye ve seslerini birleştirmeye karar verdiler. Taşeron Belediye İşçileri Birliği adı altında bir araya gelen işçiler bugün yüz yüze ilk toplantılarını yapıyorlar. Toplantıya güvenceli çalışma hakları için kadro hakkı olmak üzere, yaşadıkları bütün sorunları dile getirip çözüm üretmek için fikir belirtmek ve tartışmak üzere bir araya geliyorlar. Çağrılarını, başta taşeron işçiler olmak üzere bütün kamuoyuyla paylaşıyoruz.

”Belediye İşçisi Arkadaş! Gasp edilen toplu sözleşme hakkın için, ilave tediye hakkın için, kadro hakkın için, iş güvencesi için, ek protokol için SÖZÜNÜ SÖYLE!

2018 Yılından beri Belediye işçilerinin sorunları katlanarak büyüyor. TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ ile toparlanacak gibi değil. Bu Sözleşmeler ile alacağımız zam bir ertesi gün HİPER ENFLASYON karşısında eriyip giderken alım gücümüz her gün biraz daha geriye gitmekte. Bir yandan hayat pahalılığı, bir yandan güvencesiz çalışma koşulları, bir yandan zorunlu emeklilik, bir yandan emeklilik aylığı bağlanma oranları…

Sorunlarımız her geçen gün büyürken HAKLARIMIZ için aidat ödediğimiz sendikalar da her geçen gün büyüyor, büyürken hesap vermiyor, hiçbir şekilde sorunlarımız ile alakalı gündem çalışması yapmıyor.

Geleceğimiz, beklentilerimiz, umutlarımız ellerimizdedir.
Ne kadar bir arada, ne kadar örgütlü, ne kadar fazla arkadaşımızı bu mücadeleye katarsak o kadar sesimizi duyuracağız.

Sözün var GEL.
KÜRSÜ, MİKROFON, SÖZ SENİN.

Taşeron Belediye İşçileri Birliği (TABİB)”

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler