spot_img
spot_img
Ana SayfaGüncelİhbarcı Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan'ın şikayetiyle sözcülerimizden Hüseyin Uğur Şahin'e hapis...

İhbarcı Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan’ın şikayetiyle sözcülerimizden Hüseyin Uğur Şahin’e hapis cezası

DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen’de yapılan yolsuzlukları teşhir eden Umut-Sen Sözcüsü Hüseyin Uğur Şahin’i ihbar eden Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan’ın şikayeti üzerine açılan davada ceza kesinleşti.

9 Mart 2019’da Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan’ın yolsuzluklarını teşhir ettikleri için 2 öğrenci ile birlikte Umut-Sen Sözcüsü Hüseyin Uğur Şahin, Serdar Aslan’ın şikayeti üzerine haklarında hakaret davası açılmıştı, davadan öğrencilere ve Sözcümüze 75’er gün hapis cezası verildi daha sonra bu ceza 3.750 TL olarak adli para cezasına çevrildi. Öğrencilerin cezası beş yıl denetim şartı ile geri bırakılırken Sözcümüz Hüseyin Uğur Şahin’in cezası ertelenmeksizin gönderildiği istinaf mahkemesinde dün onandı.

Serdar Aslan’ın yapmış olduğu yolsuzlukları kamuoyuna teşhir ettiğimiz için yargılandığımız davanın karşılığı Serdar Aslan’ın hırsızlığının ve ihbarcılığının kanıtlanmış olmasıdır. Serdar Aslan, ihbar ettiği öğrenciler ve Sözcümüzle daha önce uzlaşmak istemiş, ancak kendisinin bir hırsız ve ihbarcı olduğu hakikati nedeniyle yapılan teşhirin arkasında durulmuştu. ”Hakaret davası” adı altında yargılanmak istenen; para, konum, iş ilişkisi için işçiyi satan bir anlayışın mahkum edilmesi yönünde benimsediğimiz uzlaşmaz ilkelerimizdir.

Daha önce de üye işçiyi Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla ihbar etmişti

DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan, üyeleri hakkında “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İ.B.B. Güvenlik Emekçileri isimli Facebook kapalı grubu içerisinde sadece üyelerin görebileceği işçi paylaşımlarını ihbar eden sendika yönetimi, sendika üyesi işçileri ‘Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçlamasıyla ihbar etmişti.

Serdar Aslan ve iki Genel Merkez yöneticisi hakkındaki iki tane yolsuzluk davası halen sürüyor

Şikayet dilekçesinde şüpheli kısmında ismi geçen işçiler, sendikanın mevcut yönetiminin işçi aidatlarını zimmetlerine geçirdiklerini ortaya koymuş, tüm yolsuzlukları tek tek kanıtlarıyla gün yüzüne çıkarıp sendikanın 2017 Nisan ayında gerçekleşen 2. Olağan Kongresi’nde mevcut yönetime karşı işçi meclisleri kendi yönetim adayını çıkarmıştı. Genel Başkan Serdar Aslan, Genel Sekreter Hüseyin Ünlü ve Mali Sekreter Doğan Özdemir’in olmak üzere üç Genel Merkez yöneticisi hakkında iki ayrı yolsuzluk davası istinaf sürecinde halen görülmekte.

İşçileri ihbar eden, işçilerin aidatlarını kendi çıkarkarı için kullanan, işçileri söz, yetki ve karar mekanizmalarından dışlayan her türlü anlayışla kavga etmeye ve bu anlayışın yürütücülerini teşhir etmeye devam edeceğiz.

spot_img
İlgili İçerikler

Son Eklenenler