Ana Sayfa Güncel Dayanışma Yaşatır: Elazığ ve Malatya için seferber oluyoruz

Dayanışma Yaşatır: Elazığ ve Malatya için seferber oluyoruz

24 Ocak Cuma günü saat 20:55’te Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin etkili olduğu Malatya ve Elazığ’da şuana kadar 38 insanımız hayatını kaybetti, 1607 insanımız yaralandı ve ciddi zarar gördü. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Devlet asli vazifesini yerine getirmeyip, depreme karşı önlem almadığı ve gerekli denetimleri yapmadığı için yine biz öldük. Yıllardır bizden alınan deprem vergilerinin nereye harcandığını kimse bilmiyor. Bildiğimiz şey siyasi iktidarın memlekette yaşanan her şeyi fırsata çevirmesidir: 10 TL bağış yapın diyen Kızılay Başkanı, Her şeyi devletten beklemeyin diyen Bakan, kamuoyunun algısı iyi diyen Vali, enkazdan çıkarılan yaralının sedyesiyle kameralara poz veren bir başka Bakan, yaralı sedyesini ayağa getirten Cumhurbaşkanı… Çürümüş ve kokuşmuş sermaye devleti, emekçilerin, yoksulların canından kanından besleniyor.

Çaresiz değiliz…

Depremde evlerini kaybetmiş ve kışın ortasında sokakta kalan yoksul emekçi halkımız için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Memleketin farklı şehirlerinde bulunan temsilciliklerimizde dayanışma kolileri hazırlıyor ve bölgeye gönderilmek üzere temsilciliklerimize getirilen dayanışma kolilerini kabul ediyoruz. Günlerdir yeterli yardım gitmemiş mahallelere, köylere ve tüm ihtiyaç sahiplerine gücümüzün yettiği kadarıyla desteğimizi sunuyoruz. Yaralarımızı el birliğiyle saracağız.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler